Átengedte a Kúria az LMP népszavazási kérdését a kiemelt beruházási törvény visszavonásáról 

Farkas Bazsi 2023-11-28 15:22:29
Ez azt jelenti, hogy ha a népszavazás sikeres lesz, akkor az emberek visszaszerezhetik a döntési jogot afelett, hogy mi történjen a lakókörnyezetükben.

A mai napon a Kúria döntése értelmében lehet népszavazást tartani a kiemelt beruházási törvény visszavonásáról: ez azt jelenti, hogy ha a népszavazás sikeres lesz, akkor az emberek visszaszerezhetik a döntési jogot afelett, hogy mi történjen a lakókörnyezetükben, és soha nem fordulhat elő többet, hogy a Fidesz az emberek feje felett átnyúlva épít akkumulátorgyárakat a kertek végébe. 

Bár egy fellebbezési lehetőség még hátra van, és nincs kétségünk, hogy a Fidesz és csatolt részei minden lehetőséget kihasználnak majd a súlyosan antidemokratikus beruházási törvény védelme érdekében, de ma annyit biztosan mondhatunk, hogy nagy eséllyel lehet a kérdésben népszavazást tartani. 
Az LMP tehát elérte azt amit igért, és a Fidesz helyett az emberek dönthetnek majd arról, hogy akarják-e, hogy Magyarország akkumulátorgyarmattá váljon. Az LMP azt ígérte a negyedik kétharmad után, hogy ügyeket fog képviselni, és minden létező eszközzel küzdeni fog azért, hogy megvédje az emberek döntési jogát, a termőföldünket, a vízkincsünket, és az élhető környezetünket. 

A mai döntés bizonyítja, hogy ez az a stratégia, amivel eredményeket lehet elérni, nem pedig az egymás árulózása, a folyamatos hisztipolitika és a múlt tévedéseinek megismétlése - írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében az LMP.

Szólj hozzá!

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.