883 millió forintos költségvetést célzott meg az idei szezonra a Falco kosárlabda csapata

Farkas Bazsi 2023-11-28 17:42:31
Ebből 420 millió forint az önkormányzati támogatás.

A csütörtöki szombathelyi városi közgyűlés tárgyalja a 100%-an önkormányzati cég, a Falco KC Szombathely Kft. vagyis a Falco kosárlabda csapatát működtető Kft. 2023/2024-es bajnoki szezonra vonatkozó üzleti tervét. A tervet már a közgyűlés két bizottsága a Gazdasági és Jogi Bizottság, és a Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság is tárgyalta és elfogadta. 

Az üzleti terv szerint az idei bajnoki szezonban a Falco összesen 883 millió forintos költségvetéssel számol.

Ebből 420 millió forintos önkormányzati támogatással kalkulálnak. (2023 második félévére 210, 2024 első félévére 210 millió forinttal a soron.)

290 millió forint árbevételt prognosztizálnak (90 millió forint jegybevétel, 200 millió forint reklámbevétel.) TAO-ból 173 millió forint folyik be a számítások szerint. 

A korábbi névadó szponzorunk újra megkötötte szezonra szóló szerződését. Két városunkban működő céggel kiemelt szponzori szerződést sikerült kötnünk. Bérleteseinknek száma az elmúlt évek eredményeinek köszönhetően minden eddiginél többre 1800 főre emelkedet - írja az üzleti terv.

Az anyag azt is kiemeli, hogy a költségvetés 30%-át fordítják az utánpótlás csapatok működésére. Utánpótlás korosztályban U-18-as korosztályban 3 csapatot és U-20-as korosztályban 1 csapatot működtet a Kft.

Kiadás oldalon a Kft. 880 millió 800 ezer forinttal számol.

A legnagyobb tétel a kiadások között a 620 millió forintos személyi jellegű ráfordítások. Mérkőzés prémiumokra 40 millió forintot vezettek elő az anyag megjegyzi, hogy amennyiben a csapat bajnoki címet nyer a kifizetendő mérkőzés és helyezési prémium összege 60 millió forintra nőhet. Magyar Kupa győzelem esetén a kifizetendő prémium összege 15 millió forinttal tovább nő.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint.