Dézsi: Az a fontos, hogy ne értékeljük túl önmagunkat

Pintér Bence 2023-11-20 15:16:45
„Nem azért megyek fel a színpadra, mert odakéredzkedem, hanem azért, mert ők hívnak” – mondta a polgármester.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Negyedik hete fut a győri adófizetők pénzéből finanszírozott fideszes propagandalap, a GyőrPlusz sorozata Dézsi Csaba András polgármesterről, amelyben a magát orvosi hivatása mellett többek között íróként, újságíróként, sportolóként és zenészként is számon tartó politikust mutatják be egy-egy interjú formájában. Hogy miért, arról minden interjú elején a felvezető szöveg ad számot:

„Csaknem minden, amibe belefog, előbb-utóbb sikertörténetté növi ki magát, aminek az okát sokan kérdezik. Hogyan lehet ennyi üggyel, témával, szakmával párhuzamosan eredményesen foglalkozni? Ki valójában dr. Dézsi Csaba András, városunk polgármestere?”

Először mint orvost, aztán mint sportolót, majd mint írót mutatták be a polgármestert,

a legutóbbi számban pedig Dézsi Csaba András városszerte ismert rockzene iránti rajongása került terítékre.

A cikkben a polgármester arról beszélt, hogy miért fontos a rockzene, de az ismeretlen riporter rákérdezett arra is, hogy hogyan került fel az elmúlt években többször is a színpadra Dézsi Csaba András.

„Amikor egy-egy szám erejéig fellépek valamelyik, akár világhírű művésszel, vagy magyar rocksztárokkal, akkor nem azért megyek fel a színpadra, mert odakéredzkedem, hanem azért, mert ők hívnak. Ugyanis a barátaim, és számukra is ez egy érdekes játék. Ők leginkább azt a kardiológusprofesszort látják bennem, aki szereti a rockzenét és tiszteli és ismeri a művészetüket, no meg többüknek a szívét is, gyakran még belülről is. Pont annyit zenélek, amennyi nekem is örömet okoz. Soha nem szerettem volna többnek látszani, mint amennyi vagyok. A baráti zenekaroktól ez egy kedves gesztus, nekem pedig óriási kihívás. Olyan ez, mint amikor valaki, aki nem profi sportoló, lefutja a maratont. Senki sem bántja azért, mert valami olyasmivel próbálkozik, amiben nem profi, sőt megtapsolják érte, amikor a célba ér”

– mondta el a polgármester.

Az interjú egy bölcsességgel zárul: „A fontos az, hogy elismerjük mások teljesítményét, és ne értékeljük túl önmagunkat. Ha nem tudsz tisztelni másokat, soha ne várd el, hogy téged is tiszteljenek!” – összegzett Dézsi Csaba András.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatja ki a Rendőrség Pintér Bencét a fideszes miniszteri biztos, országgyűlési képviselőjelölt által felügyelt önkormányzati cég furcsa szerződései ügyében

A polgármester szerint a cég többször kijátszotta azt, hogy ne kelljen közbeszerzést kiírniuk, így az általuk kiválasztott vállalkozásoknak szignóztak ki munkákat.

Szijjártó Péter: hatszáz munkahely vált betonbiztossá a MAM-Hungáriánál a kormány támogatásával Vaskeresztesen

4 milliárd 500 millió forintnyi fejlesztést jelentett be a miniszter. A kormány 870 millió forintnyi támogatást csap hozzá a költségekhez.

Házasság hete 2026 Győrben - a hűség szabadsága

Előadások, séták, gyertyafényes randevúk és közös élmények várják a párokat február 1. és 19. között.

Gyorsabban melegszik a Föld, mint ahogy a modellek követni tudnák – a légszennyezés eddig elfedte a helyzet valódi súlyosságát

Az 1,5 °C-os melegedési küszöb felett olyan világba lépünk, ahol már nemcsak fokozatos, hanem láncreakciószerű és visszafordíthatatlan éghajlati változások indulhatnak be.

Megjelent az M86-M87-es utak kivitelezésének közbeszerzése

Az üzemeltetési, fenntartási és finanszírozási feladatok is a pályázóé lesznek.

84 százalékos profit, nulla közbeszerzés - Pintér Bence szerint így működik a győri üzleti csoda

Furcsa szerződések, szétbontott megbízások és extraprofit egy olyan cégnél, amelynek papíron nincs is fizikai dolgozója.

2026-ban június 12-13-án és 16-án rendezik meg Szombathely kortárs művészeti fesztiválját, a Bloomsdayt

Idén ünneplik az ír-magyar diplomáciai kapcsolatok 50 éves évfordulóját, így a város a fesztivál eseményei során kiemelten együttműködik Írország Magyarországi Nagykövetségével.

Rendőrségi szállásról lopott a vagyonőr Győrben

300 eurórért nem biztos, hogy megérte.

4 évvel ezelőtti bejelentéssel flexel újra Fekete Dávid

Már 2022-ben bejelentették az Audi új gyáregységét, amihez a magyar állam 8 milliárd 500 millió forinttal járult hozzá.

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.