Nincsen több akadékoskodás, és a városnak sem kell a zsebébe nyúlni, indulhat Szombathely új bölcsődéjének az építése Szentkirályon

Farkas Bazsi 2023-11-15 07:29:11
Megszüntette a Miniszterelnökség a szabálytalansági eljárást.

A múlt héten nagy közéleti port kavart Szombathely új, épülőben lévő bölcsődéjének ügye. Ahogy arról az Ugytudjuk.hu is beszámolt, felfüggesztette a projektet a Miniszterelnökség, mivel szabálytalanság gyanúja merült fel, így vizsgálatot indítanak. 

Az építésre 600 millió forintot kapott a központi költségvetésből a szombathelyi önkormányzat, a közbeszerzési kiírásban aztán ennél jóval olcsóbban, bruttó 520 millió forintért találtak kivitelezőt. 

Annak érdekében, hogy az építkezés ne akadjon meg, a közgyűlés arról döntött, hogy amennyiben a támogatási összeg nem érkezik meg, úgy a kivitelezést azt az önkormányzati költségvetésből fizetik ki.

A savariaforum.hu információi szerint a Miniszterelnökség Helyreállítási Terv Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkársága hétfő reggel arról tájékoztatta az önkormányzatot, hogy véget ért a vizsgálat és semmilyen szabálytalanságot nem találtak, így indulhat az építkezés, ráadásul az eredeti felállás szerint, a központi költségvetés terhére.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.