LMP: csak a zöldpártiak képesek megakadályozni az akkumulátorgyarmatosítást

Farkas Bazsi 2023-11-15 13:25:31
Erről Szombathelyen beszélt Ungár Péter.

Zöldpárti politikusokra való szavazásra buzdított a jövő júniusi önkormányzati és európai parlamenti (EP-) választáson a szerdán Szombathelyen tartott sajtótájékoztatóján az LMP társelnöke, az ellenzéki párt EP-listavezetője, mondván, csak ők képesek megakadályozni Magyarországon az "akkumulátorgyarmatosítást".

"Erre nagyon szép példa Szombathely, amely határozatban mondta ki, hogy nem kér akkumulátorgyárat a környezetébe" - mondta Ungár Péter. Szavai szerint egy ilyen állásfoglalást minél több magyar városban és európai szinten is meg kellene tenni.

Kiemelte: ha megnézzük, hogy milyen adókedvezményeket kaptak a különböző, akkumulátorgyártással kapcsolatos cégek és beruházások, akkor az látszik, hogy a magyar adófizetők olyan gyárakat, beruházásokat finanszíroznak, amelyek elszennyezik a magyar vizet és környezetet.

"Ha pedig összehasonlítjuk, hogy milyen adókulccsal adózik egy leendő akkumulátorgyár és mondjuk, egy szombathelyi kisvállalkozás, akkor azt látjuk", hogy a kisvállalkozások sokkal nagyobb adót fizetnek, mint ezek a szennyező üzemek - fűzte hozzá.

Ha Magyarországon van zöldképviselet, ha Magyarország zöldpártjának van önkormányzati és európai parlamenti képviselete, akkor nem lesz akkumulátorgyarmatosítás - mondta Ungár Péter.

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.