Lemondott az Audi-szakszervezet elnöksége

Pintér Bence 2023-11-15 09:27:12
A két letartóztatott tagot kizárták, a többiek lemondtak.

November 14-én bizalmi értekezletet tartott az Audi Hungária Független Szakszervezet, amelynek két elnökségi tagját sikkasztás miatt nemrégen letartóztatták, több mint félmilliárd forint eltüntetésének gyanújáról adott tájékoztatást a rendőrség.

Az értekezleten bejelentették: elnökségi értekezleten döntöttek a két érintett, Szabó István és Horváth Zoltán kizárásáról.

Szintén tájékoztatást adott az elnökség arról, hogy azonnali intézkedéseket hozott meg. Ügyvédi megbízást adtak polgárjogi igény érvényesítésére, amely során mindent megtesznek az eltulajdonított vagyon megtérítésére. A működőképesség és aktuális anyagi helyzet felmérése érdekében az elnökség felvette a kapcsolatot azon pénzintézetekkel, amelyekkel kapcsolatban áll. A pénzintézetektől kapott tájékoztatás alapján az Audi Hungária Független Szakszervezet meglévő vagyona több mint 900 millió forint, amely befektetésben, megtakarításban és folyószámlán áll rendelkezésre. Az AHFSZ a közlés szerint továbbra is biztos anyagi körülményekkel rendelkezik.

A bizalmi értekezleten a beszámoló szerint ezt követően őszinte párbeszédek hangoztak el, mind a bizalmi tisztségviselők, mind az elnökség részéről. Arról írnak: mindenki egyetértett a véleményében azzal, hogy a legfontosabb az AHFSZ szervezeti működésének biztosítása, ezért

a bizalmi értekezlet végén az AHFSZ elnökségének tagjai egyenként jelentették be, hogy tisztújító választással lemondtak a tisztségükről.

Ezzel a választásig, továbbra is a jogszabályoknak megfelelő képviselettel rendelkezik szakszervezetünk.

A következő bizalmi értekezleten a Választási bizottság felállítása lesz a legfőbb feladat.

Szólj hozzá!

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.