OnlyFans miatt bukott el a NAV-vizsgálaton egy magyar celeb

ugytudjuk.hu 2023-11-10 17:31:29
„Formás idomokról készült képeket, videókat” töltött fel a honlapra, adózni elfelejtett utána.

Úgynevezett felnőtt tartalmú képek és videók internetes feltöltéséből mintegy 15 millió forint bevételt szerzett az az adózó, akinél a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jogkövetési vizsgálatot végzett. A bevételét elmulasztotta feltüntetni bevallásaiban, azonban a jogkövetési vizsgálat hatására önellenőrzést nyújtott be, és mintegy hárommillió forint fizetendő adója keletkezett.

A NAV nemcsak saját adatbázisai, például az Online Számla adatok vagy nemzetközi forrású információk alapján választja ki ellenőrzésre az adózókat.

Mint írják, az adóhatóság szünet nélkül monitorozza az internetes tartalmakat, online piactereket, közösségi oldalakat is, ezek szerint az OnlyFanst is véletlenül pont csekkolta valaki.

Kockázatelemzői jogsértés gyanúja esetén ellenőrzést kezdeményeznek.

Így történt ez annál a celebnél is, aki egy brit közösségi platformról mintegy 15 millió forint bevételre tett szert. A közösségi oldal a „kreatív” tartalomgyártókat és „rajongóikat” hozza össze. A formás idomokról készült képeket, videókat havidíj fejében tekinthetik meg a rajongók, de további díjért egyedi kéréseket is megfogalmazhatnak. A tartalomgyártó korábban adószámot váltott ki tevékenységéhez, azonban a képek feltöltéséből származó bevételét nem tüntette fel bevallásaiban.

A NAV megkereste a számláját vezető pénzintézetet, és a banki kivonatokon feketén-fehéren látszott a külföldi jövedelem. A jogkövetési vizsgálat hatására a bevallásait önellenőrizte, aminek nyomán mintegy hárommillió forinttal növekedett fizetendő adója. Az ilyenkor kötelező önellenőrzési pótlék lerovásával az adóbírság, a mulasztási bírság és a késedelmi pótlék alól is mentesül az adózó.

A tartalomszolgáltató platformon szerzett jövedelem adózásáról részletes információk olvashatók a NAV honlapján.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.