Pofon verte utasát egy szombathelyi taxis

Farkas Bazsi 2023-11-09 14:47:43
Az utas belerúgott az autóba, aztán jött a revans.

A Szombathelyi Járásbíróság társtettesként elkövetett garázdaság bűntette miatt 200 napi tétel, összesen 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte azt a férfit, akinek a taxijában kezdődő vita tettlegességig fajult.

2022 októberében egy esti fuvar során Kőszegre indult két nő, akik a vádlott személygépkocsijában szóváltásba keveredtek egymással. A vádlott ekkor egy benzinkúton megállt és felszólította őket, hogy szálljanak ki a taxiból. Ezt követően egyikük egy alkalommal belerúgott a személygépkocsi jobb elejébe, ezért a vádlott egy alkalommal, tenyérrel arcon ütötte, majd mindhárman dulakodni kezdtek.

A bántalmazás következtében sérülést nem szenvedtek el, könnyű testi sértés vétsége miatt magánindítványt nem terjesztettek elő.

A kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartásuk alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen.

A Szombathelyi Járási Ügyészség mindhármukkal szemben garázdaság bűntette miatt emelt vádat, amely alapján a Szombathelyi Járásbíróság tárgyalás mellőzéses eljárásban büntetővégzéssel megállapította büntetőjogi felelősségüket, és a két utassal szemben is pénzbüntetést szabott ki.

A taxisofőrként dolgozó vádlott tárgyalás tartását kérte az ügyben.

Az ítéletet az ügyész, vádlott és védője is tudomásul vették, a döntés jogerős - írja a bíróság szerkesztőségünkhöz eljutatott közleménye.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.