Már októberben 10% körül várható az infláció mértéke, Ukrajna pedig nem lehet az EU tagja, érkezik a nyugdíjkiegészítés

Csarnó Ákos 2023-11-09 14:06:14
Csak a szokásos: küzdelem, harc.

A szerdai ülésén a kormány foglalkozott a gazdasági helyzettel – mondta Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón. Az infláció volt a legkomolyabb probléma, főleg az orosz-ukrán háború kitörése óta. A cél az volt, hogy az az év végére egy számjegyű legyen, az októberi inflációs adat 10 százalék körüli lesz.

A következő nemzeti konzultációban véleményt mondhatnak a válaszolók a fegyverszállításokról, Ukrajna EU-tagságáról is. Ukrajnával kapcsolatban Gulyás elmondta, hogy azt látják, hogy volt egy EU-stratégia, de az megbukott. Át kell nézni, mi lehet a helyes hozzáállása az EU-nak az orosz-ukrán háborúhoz. Ukrajna szerinte ma nem teljesíti az EU-tárgyalások megkezdéséhez szükséges feltételeket.

Az állami szektorban lesz béremelés, konkrétumként az ápolónőket és a rendészeti dolgozókat említette de azt is szeretnék, ha az állami szektorban mindenkinek jutna valamennyi béremelés.

Az idegenrendészeti törvény szigorításáról döntött a kormány, a döntés értelmében nem lehet több vendégmunkás, mint ahány betöltetlen állás van. A vendégmunkások csak határozott időre jöhetnek.

Benyújtjásra kerül a törvényt, ami megengedné, hogy az ügyintézéseket majd mobiltelefonnalnis lehessen intézni. Kiterjesztenék a közüzemi számlák fizetésére is a későbbiek folyamán.

Péntektől érkezik a nyugdíjkiegészítés, amit januárig visszamenőleg fizeti ki a kormány. Az inflációkövetés miatt a kiegészítés 3,5 százalékos lesz.

A kiberbűnözés ellen kb. 300 fős kibernyomozói hálózat létrehozásáról döntött a belügyminisztérium, megyeszékhelyektől függően 4-9 fő dolgozik már ilyen jellegű esetekben.

 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.