Egy már módosított szerződés korábbi határidejére hivatkozva vett észre szabálytalanságokat a Miniszterelnökség az épülő szentkirályi bölcsőde ügyében

Farkas Bazsi 2023-11-06 07:57:22
Felfüggesztették a támogatás folyósítását, a szombathelyi önkormányzat így is talált megoldást a probléma kezelésére.

600 millió forintot biztosított a szombathelyi önkormányzat részére a Miniszterelnökség azzal a céllal, hogy bölcsődét építsenek a déli városrészen, Szentkirályon.

A kiírt közbeszerzésen 11 ajánlattevő tett ajánlatot. A nyertes a WESTUNION-PLAN KFt. volt, az ajánlati ár nettó 410 millió 736 ezer 429 forint.

A Közbeszerzési Felügyeleti Főosztály közbeszerzési záró tanúsítványa támogató tartalmú, a szerződés azonban ennek ellenére még nem került megkötésre. A szerződéskötési moratórium október 18. és október 27. közötti időszakra vonatkozott. A szerződés megkötésére a közbeszerzési szabályok miatt október 28. és december 18. közötti időszakban van mód, eddig tart a felek tekintetében az ajánlati kötöttség.

Időközben a támogatási szerződés módosítását ötödik alkalommal kérte módosítani az önkormányzat. A kérelmet október 12-én be is nyújtották, ennek elfogadásáról október 18-án érkezett meg az értesítő levél, hatályba lépése pedig október 24. napja volt.

Bár a Miniszterelnökség és az önkormányzat közötti szerződést módosították, a Miniszterelnökség Helyreállítási Terv Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság szabálytalansági eljárást indított, amelyben még egy kettővel korábbi, tehát a harmadik számú módosított szerződésben foglalt dátumokra hivatkozva követel teljesítéseket.

Ebben egyébként leírásra került, hogy folyamatban van egy negyedik módosítás, csakhogy azóta már egy ötödiket is elfogadtak.

Az erre vonatkozó észrevételt október 30-án levélben küldte meg a szombathelyi önkormányzat.

Az eljárás megindítása azonban azt is magával vonta, hogy a Miniszterelnökség felfüggesztette a projekt kifizetését, így most november 9-én, csütörtök délután azért ül össze a városi közgyűlés, hogy megtárgyalják, aláírják-e a kivitelezővel a vállalkozói szerződést úgy is, hogy egyelőre a Miniszterelnökségen nem született döntés a vizsgálat eredményéről.

Címlapfotónk illusztráció.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.

Citromsárga riasztást adtak ki Vas vármegyére

Délután és este zivatarok jöhetnek.

A bírók vehetik birtokba a bezárt győri börtönt

Akár azokban a cellákban is dolgozhatnak ahova régen ők juttatták az elítélteket. 

Porsche, airsoft, krémes, lecsó, oprea és death metal

Program program hátán a hétvégén Győr környékén.

Szólt a magyar himnusz a kajak-kenu vb-n Győrben

A nyitónapon erősen indított a magyar kontingens.

A mesterséges intelligencia fontosságáról egyeztetett a Soproni Egyetemmel Palkovics László

A fenntarthatóság és az erdőgazdálkodás állt a program középpontjában.

154 ezer forinttal károsították meg az áldozatukat a telefonos csalók, néhány napja Győrben

Banki alkalmazottnak adták ki magukat. Hiába fogott gyanút a sértett, már késő volt. 

Jubileumi tűzoltó találkozó lesz szeptember 20-án, Kőszegen 

Tizedik alkalommal gyűlnek össze a térségbeli lánglovagok.

Semmi extra, csak néhány dugó az M1-esen térségünkben

Bábolnánál sávzár és leterelés, Lébénynél munkavégzés és 8 km torlódás.

Csatornafelújítási munkák kezdődtek a Nagysándor József utcában, Győrben 

Ideiglenes forgalmi változásokra kell számítani, várhatóan 5 hétig tart a kellemetlenség. 

Miért kötelező a kétfaktoros azonosítás 2025-ben?

Egyre kevésbé vagyunk biztonságban az online térben. 

Borsi Róbert: "Más tollával ékeskedik a polgármester!”

Hallgattassék meg a másik fél is óvoda felújítás ügyben. 

Több, mint fél millió forint értékű szerszámot nyúltak le az alkalmi tolvajok Tokorcs közelében 

A celldömölki nyomozók pár napon belül visszaadták a sértettnek a telephelyéről elvitt műszaki eszközöket.

Nyáron sem állt meg a munka: megszépültek a győri óvodák

Az önkormányzat prioritásként kezeli a saját fenntartású intézmények folyamatos karbantartását.