Úgy néz ki, mindenki a 11-es Huszár úton hagyná a szombathelyi orvosi ügyeletet, kivéve a mentők budapesti központja

Farkas Bazsi 2023-10-26 16:22:20
Eddig 46 orvosból 4 mutat hajlandóságot az új szerződés megkötésére.

Ahogy arról tegnap már beszámoltunk, december 1-től veszi át az orvosi ügyelet működtetését az Országos Mentőszolgálat Szombathelyen. Korábban ugyanaz OMSZ működtette az ügyeletet, ám azt az önkormányzat 3 évvel ezelőtt átvette. 2021. január 1-én kezdte meg működését a 11-es Huszár úton az ügyelet.

Most azonban úgy néz ki, hogy nem csak az ügyeleti rendszert viszik a kormány intézkedése a mentők, hanem annak helyszínét is megváltoztatják.  

Amint az a szerdai Gazdasági és Jogi Bizottságon kiderült, egy október 21-én kelt levél szerint az ügyelet helyszínét a 11-es Huszár útról a Markusovszky Kórházba helyezik át. Ráadásul úgy, hogy az önkormányzat legutóbbi álláspontja szerint a közel 100 millió forintból átépített orvosi ügyeleti rendelőt ingyenesen adta volna használatba a város.

Az OMSZ akarata tehát tiszta, azonban ennek ellenére a mai közgyűlésen is hosszasan tárgyaltak az ügyről.

Elsőként Haklits Györgyi a háziorvosok nevében beszélt. Elmondta, hogy a Huszár úton kialakított rendelő minden szempontból megfelelt mind az orvosoknak, mind pedig a betegeknek. Egy felmérés szerint a betegek 93%-os elégedettséggel nyilatkoztak a mostani helyről.

Kötse Tamás a Nyugat-Dunántúli Regionális Mentőszervezet vezető mentőtisztje is arról beszélt, hogy a 11-es Huszár úti telephelyet terjesztették tovább központnak. Arról is beszámolt, hogy a 46 korábban ügyeletet ellátó szombathelyi orvosból eddig 4-en közöltek adatokat ahhoz, hogy az új szerződésüket el tudják készíteni. 

A közgyűlés végül 20 igen szavazattal elfogadta azt a módosítást, hogy maradjon az orvosi ügyelet a Huszár úton. Valamint támogatta azt a javaslatot is, miszerint a helyiséget ingyenes adnák át az OMSZ-nak.

A labda mostantól a mentőszolgálat vezetőségénél pattog. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.