Helyreigazítás

ugytudjuk.hu 2023-10-26 16:14:30
Valótlanul állítottuk, hogy nem akart válaszolni a Győr-Szol Zrt. és GYTP Kft. arra, hogy konkrétan kik vezethetik a céges autókat.

A 2023. szeptember 14. napján megjelent, „RENGETEG AUTÓT BÉREL VAGY LÍZINGEL GYŐR A CARMEN RENT NEVŰ CÉGNÉL” című cikkünkben valótlanul állítottuk, hogy „Arra az egyik cég, illetve a hivatal sem akart válaszolni második körben sem, hogy konkrétan kik vezethetik ezeket az autókat.”

A valóság ezzel szemben az, hogy a Győr-Szol Zrt és a GYTP Kft., Pintér Bence újságíró megkeresésére tájékoztatta őt 2023. augusztus 18. napján arról, hogy az általa igényelt adat a személyes adatok körébe tartozik, így az nem közérdekű vagy közérdekből nyilvános adat. Ezt követően Pintér Bence 2023. augusztus 29. napján e-mail üzentben az alábbi kérdést tette fel a Győr-Szol Zrt. és a GYTP Kft. részére:

„érdeklődni szeretnék még a korábbi adatigénylés kapcsán, hogy

  • mely jogi vagy természetes személyektől kötöttek a gépjárművekre használati, bérleti, lízing (beleértve pénzügyi és operatív lízing), tartós bérleti és egyéb szerződést 2021-ben, 2022-ben és 2023-ban?
  • mely személyek jogosultak az 1. pontban körülírt gépjárművek használatára?"

Tehát a szerző nem azt a kérdést tette fel, mint amit a cikkben leírt, hiszen a feltett kérdése nem arra irányult, hogy konkrétan kik vezethetik a bérelt, illetve lízingelt autókat, hanem, hogy – munkakörükből adódóan – mely személyek lehetnek jogosultak arra, hogy a gépjárműveket igénybe vegyék, amelyre vonatkozó tájékoztatást valójában megkapta.

 

Szólj hozzá!

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.

Nem lesz plusz költsége az online matricavásárlásnak, mégis érdemes figyelni

Szeptembertől már nemcsak a benzinkutakon, hanem online is „ingyen” lehet autópálya-matricát venni.

Miért kapcsol le a kismegszakító?

Biztos te is jártál már úgy, hogy egy átlagos délutáni takarítás során egyszer csak kialszik a fény.

Illés Károly, szombathelyi önkormányzati képviselő munkahelyet vált

Július 1-től már nem dolgozik az Országgyűlés Hivatalánál.

Lopott bankkártyával vásárolt két vasi férfi

Nyolc alkalommal használták, a bíróság dönt a sorsukról.

Elbontják a szombathelyi városháza Bejczy utca felőli kerengőjét

Üvegkorlátot kap az emeleti terasz. Szegecses lesz a homlokzat.

Június 21-én Győrben is Múzeumok Éjszakája

9 helyszínen több, mint 50 program várja az érdeklődőket. 

Karácsony Gergely: a főváros megrendezi a szabadságünnepet

A főpolgármester szerint a BRFK "egy nem létező gyűlésről hozott tiltó határozatot, ezzel az erővel az unikornisok sétáltatását is betilthatta volna".

Új trend hódít a szemüvegpiacon!

Idén ismét a szemüvegdivaton van a fókusz.

Fullba nyomja a Voks X 2025 propagandát Kőszeg hivatalos Facebook-oldala

A város polgármestere az önkormányzati lapban hívta fel a figyelmet a sorsdöntő “népszavazásra”.

Hivatalosan is tulajdonosa lett a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek Schäfer András

40 millió forint plusz támogatást kap a szombathelyi önkormányzattól a focicsapat. 

Gábor Máté a Falco KC új ügyvezetője

A friss cégvezető eddig technikai vezetőként dolgozott a csapatnál. Gráczer György senior menedzseri kinevezést kapott.

Mutatjuk, mi alapján vásárol mosógépet egy kényszeresen maximalista ember!

Steve Jobs neve ma már mindenki számára ismerősen cseng, akit ugyan nehezen kezelhetőnek tituláltak munkatársai, ám sikereit valószínűleg épp ennek köszönhette.

Töretlen siker - Már most betelt a Vasi Vasember nevezési listája

Csak a váltókra tudnak fogadni, mindössze 8 jelentkezést a szervezők.

Üvegszilánkokat találtak a Szentiváni homokozóban

Példás gyorsasággal lépett az ügyben a Győr-Szol.

Több, mint 15 millió forintot gyűjtöttek a kórháznak a győriek a Richter egészségnapon

2000-nél is több szűrővizsgálatot végeztek el a Dunakapu téren.

Teljes útlezárás van az M86-os autóúton

Felsővezeték rongálódott a szombathelyi szakaszon.