Jön a CSOK Plusz! 15, 30, 50 millió forintos hitelt adnak a családoknak 3%-os kamatra

Farkas Bazsi 2023-10-25 19:09:00
A második gyerek megszületése után született gyerekek után aztán 10 millió forintokat vonnak le a tőketartozásból.

Szerda este kormányinfót tartottak ahol Csák János kulturális és innovációs miniszter jelentett be a kormány legfrissebb döntését családtámogatás témában.

2015 óta 233 ezer család vette igénybe az otthonteremtési támogatást, ez azt jelenti, hogy 754 milliárd forintot osztottak eddig szét az ágazatban. 

Az utóbbi időben azonban megcsappant a városi CSOK-ra a kereslet így új modellt dolgoztak ki. Csák hangsúlyozta, hogy a falusi CSOK rendszer marad a régiben.

Az 5000 fő feletti településeken élők vehetik igénybe ezentől a CSOK Pluszt. Ez az jelenti, hogy kamattámogatott hitelt kapnak a családok, gyerekek számától függően 15, 30, és 50 millió forint értékben. A támogatott kamat pedig 3% lesz. Az első közös otthon megvételekor elég lesz az ingatlan vételárának 10%-át tulajdonolni.

A hiteleket 10-25 éves futamidőre adják, az anyák 41 éves koráig lesznek jogosultak a családok. Amennyiben az anya elmúlt 41 éves, de már túl van a 12 hetes terhességen akkor is jogosult lesz a kamattámogatott hitelre. 

A miniszter hangsúlyozta, hogy telekvásárlásra nem lehet fordítani a támogatást. 

Az első közös otthon vásárlása vagy építése esetén az ingatlannak 80 millió forint lesz az értékhatára, új lakás vásárlása esetén pedig 150 millió forint. 
első közös otthon esetében 80 millió forointps határ, új lakás esetén 150 millió forint az értékhatár

Felújítás vagy bővítés esetén 20%-os önrészre lesz szükség a hasonló hitelfelvételhez. 

A modell szerint az első évben nem kell majd a tőkét törleszteni, elég lesz majd csak a 3%-os kamatot. A gyermek születés évében 1 éves moratóriumot kérhetnek. 

A második gyermek után megszületett gyerekek után a tőkéből 10 millió forintot elengednek el. 

Falusi CSOK-nál 1 gyerek után 1 millió forintot, 2 gyerek után 4 millió forintot 3 gyerek után pedig 15 millió forintot engednek el a hitel tőkéjéből.

Csák arra is felhívta a figyelmet, hogy ház építése esetén ingyenes típustervből választanak a családok. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Újabb rendőrségi nyomozás indult a Sárvári Gyógyfürdőn

A gyanú szerint többen is fizetés nélkül vehettek igénybe szolgáltatásokat.

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.