LMP: megbukott a kormány klímapolitikája

Farkas Bazsi 2023-10-24 14:08:00
A zöld párt törvénymódosító javaslatot nyújt be annak érdekében, hogy a klímatörvényben erősebb célszámokat rögzítsenek.

Az LMP szerint sürgős cselekvésre van szükség, mert a kormány klímapolitikája megbukott.

Tetlák Örs, az LMP országos elnökségének tagja, Érd alpolgármestere keddi, online is követhető sajtótájékoztatóján közölte: törvénymódosító javaslatot nyújtanak be annak érdekében, hogy a klímatörvényben erősebb célszámokat rögzítsenek.

Az üvegházhatású gázok kibocsátását 40 helyett 60 százalékkal csökkentenék 2030-ra, és szintén eddig a dátumig az energiafogyasztást 25 százalékkal mérsékelnék, míg a megújuló energia arányát 21-ről 40 százalékra növelnék - sorolta.

Kitért arra is, hogy a klímasemlegességet 2050 helyett már 2045-re javasolja elérni az LMP.

Ehhez államilag támogatott épületszigetelési programra van szükség, amivel legalább a felére lehetne a háztartások energiafogyasztását és rezsijét csökkenteni. Éves szinten 600 milliárd forintból 100 ezer lakás szigetelése lenne kivitelezhető - vázolta az LMP-s politikus.

Tetlák Örs szerint zöld utat kell adni a megújuló energiának, lehetővé kell tenni a szélerőművek üzembe helyezését, fel kell számolni valamennyi adminisztratív akadályt a napelemes elszámolás elől.

Nem szabad engedni, hogy több akkumulátorgyár települjön Magyarországra és szakítani kell az autóközpontú politikával. Az erre fordított forrásokat a tömegközlekedésre - mindenekelőtt a vasúti közlekedésre - kell átcsoportosítani és be kell vezetni a klímabérletet - húzta alá Tetlák Örs.

Hozzátette, gyökeresen át kell alakítani a vízgazdálkodást, önálló zöldminisztériumra van szükség, erős, a kormánytól független hatósági rendszert kell létrehozni, fel kell gyorsítani az erdőtelepítéseket. Az erdők területét 2030-ra 27 százalékra növelnék, és drasztikusan emelnék a természeti parkok személyi állományát - részletezte.

Az ellenzéki politikus kiállt amellett is, hogy a mezőgazdaságban a nagyüzemi gazdaságok helyét a talajmegújító megoldásokat alkalmazó családi gazdaságok vegyék át. Tetlák Örs ismét követelte a környezetvédelmi hatósági szerződésről szóló kormányrendelet azonnali visszavonását.

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.