György István Péter emlékének ajánlották a most elkészült szombathelyi gyalogátkelőt a METRO áruházánál

Farkas Bazsi 2023-10-18 18:06:21
A körzet önkormányzati képviselőjét hiába kérdeztük, hogy mikor készülhet el a környéket nagyban tehermentesítő északkeleti elkerülő, nem tudott rá választ adni.

Holnaptól már használható az az új gyalogátkelőhely a szombathelyi METRO áruháznál, ami régi vágya és kérése volt a környéken lakóknak.

Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) a Stromfeld-lakótelep önkormányzati képviselője kiemelte, hogy a zebra már a 2019-es önkormányzati választási kampányban is téma volt. A szomszédos körzetben induló György István Péterrel közösen tervezték megvalósítani. Ő már nem érhette meg a gyalogátkelő elkészültét, így azt emlékének ajánlotta a képviselő.

László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester arról beszélt, hogy örömteli a fejlesztés, amellyel egy időben a utca forgalmi rendjét is megváltoztatták annak érdekében, hogy minél nagyobb legyen a biztonság.

A városban idén összesen 5 gyalogátkelőt létesítenek, ezek egyike a most elkészült. Egy ilyen átkelő 5 millió forintba kerül, ebbe beletartozik a tervezés, engedélyeztetés, kivitelezés, ami minden esetben akadálymentesítést és a közvilágítás fejlesztését is jelenti.

A jelenlévő Horváth Gábortól (Fidesz-KDNP) Kámon-Herény városrész képviselőjétől kérdeztük meg, hogy mikor kerülhet átadásra az  az északkeleti elkerülő, amely nagyban tehermentesítené a környék közlekedését. Erre azonban a politikus nem tudott válaszolni. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.