Itt van a Gyurcsány Szombathelyen!

Farkas Bazsi 2023-10-11 12:49:00
Vas és Zala megyébe költözik a Demokratikus Koalíció két napra.

Kihelyezett frakcióülést tartanak a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselői október 11-én és 12-én, szerdán és csütörtökön Vas és Zala megyében. A DK vezető politikusai többek között Szombathely és számos kistelepülés polgármesterével találkoznak, Zalaegerszegen oktatási fórumot tartanak, Nagykanizsán, Keszthelyen és még számos településen pedig utcafórumot, kitelepüléseket és lakossági találkozót szerveznek. Emellett a képviselők szakszervezeti és intézményvezetőkkel, és helyi vállalkozókkal is tárgyalnak majd.

Mi, szociáldemokraták a Demokratikus Koalícióban, a haza legerősebb ellenzéki pártjaként minden erőnket arra fordítjuk, hogy Magyarország minden részén megszervezzük a társadalmi ellenállást az Orbán-rendszerrel szemben. A DK aktivistái kitelepüléseken folytatják a Leplezd le Orbánt! című kiadványunk terjesztését, amely az Orbán-rendszer 15 hazugságát leplezi le 15 ténnyel, amelyet adatok és grafikonok támasztanak alá. Személyesen visszük el az igazságot az emberekhez az ország minden szegletébe, hogy mindenki lássa: Magyarország kormányzóképes alternatívája a Dobrev Klára vezette Árnyékkormány, amely szociáldemokrata fordulatra készül a kormányváltás után. Mindenható vállalati profit helyett végre európai béreket és nyugdíjakat, a milliárdos elit kiszolgálása helyett igazságos Magyarországot akarunk - írja a párt szerkesztőségünkhöz eljutatott közleménye.

A DK frakciója ma délelőtt járt a szombathelyi Városházán. Olvasónk a ház előtti téren fotózta le a politikusokat. 

Frissítés

Cikkünk megjelenése után a DK közleményben erősítette meg, hogy Gyurcsány Ferenc és a DK parlamenti frakciójának tagjai nem titokban tartottak megbeszélést Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármesterrel. A találkozóról fotó is készült.

Fotó: DK

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.