Kiírták a pályázatot a szombathelyi színház „zsugorított” büféjére

Farkas Bazsi 2023-10-06 06:45:21
250 ezer forint + ÁFA havidíj a kikiáltási ára. 

Múlt héten írtunk róla, hogy mivel nem tudja gazdaságosan működtetni a vállalkozó a szombathelyi színház büféjét, visszaadja a bérleményt. A végleges döntéshez a városi közgyűlés rábólintása is szükséges volt, a képviselők nem akadékoskodtak, zölt utat adtak a szándéknak.

A korábbi bérlő a Thea-Club Kft. már a 2022/2023-as évad során jelezte, hogy a megnövekedett rezsi és munkabér miatt nem tudja tovább vállalni az étterem üzemeltetésének költségeit. Végül az a megoldás született, hogy a melegkonyhai szolgáltatás megszűnt, a büfé nyitvatartása pedig csupán a színházi előadásokra korlátozódott. 

Fotó: wssz.hu

Ám most még tovább zsugorítják a vendéglátás szolgáltatást a teátrumban. 

Ahogy arról már korábbi cikkünkben is írtunk, a mostaninál egy kisebb pultot alakítanak ki a Krúdy klubban, a kiszolgáló helyiségekből pedig csak annyit tartanak meg, amennyi elegendő ehhez a kisebb kapacitáshoz. 

A konyha többi részét gipszkarton falakkal átépítve 3-4 vendégszobát alakítanak ki. Ezzel szállást tudnak majd adni a vendég színészeknek, rendezőknek és meg tudják spórolni azt a havi 760 ezer forintot, amit jelenleg szállásra költenek el a Haramia Fogadóban.

A beruházás a számítások szerint 3 év alatt térül meg.

Megjelent a pályázati kiírás a büfé üzemeltetésére

A pályázat szerint az egység kezdő licitje 250 ezer forint + ÁFA havonta. 

Az elvárások szerint a nyertes üzemeltetőnek hétfőtől vasárnapig legfeljebb 9 és 24 óra között üzemeltetnie kell a dolgozói és nézőtéri büfét. Ezentúl a színházi rendezvényekre igény szerint mobil büfét kell üzemeltetnie. 

A szerződés várhatóan 2023. november 1-től kezdődően határozatlan időtartamra szól.

A Krúdy klub átalakításának átmeneti időszakában egy vendéglátós vállalkozó kitelepüléssel biztosít büfét az előadásokra.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!

Civil felajánlásból lett élhetőbb az Aranypart II. Győrben

Egy nagypapa a saját munkagépével tette gyerekbaráttá a partszakaszt.

Több, mint 120 millió forintot sikkasztott el egy vasi nő

A cég pénzét a saját számlájára utalta, és abból fizette a webes vásárlásait is. 

Több millió forintos kár keletkezett a hétfői tűz során Győrben

A GYHG igyekszik minél hamarabb pótolni a kigyulladt kukákat.

Prevenciós kitelepüléseket tartanak a vasi rendőrök

Rejtvényekkel, totókkal, érdekes interaktív előadásokkal készülnek a kiberbiztonság, drogprevenció és a vagyonbiztonság témakörében is.