20 év elteltével az Ocho Machonak nemcsak jó, hanem már „Tökéletes"

Farkas Bazsi 2023-10-06 11:16:38
Itt a zenekar vadonatúj dala!

Az, amit az Ocho Macho képvisel, tiszta örömzenélés s mindez 20 éve tart már. Nem sok zenekar jut el az elismerő jubileumig, de nekik sikerült. Hogy miben is keresendő ennek a kulcsa? A nyolc macsó új felvétele, a „Tökéletes" megmutatja: megélni újra meg újra a hétköznapi csodákat, miközben rézfúvósok ringató armadája húz magával egy igazi flow-élménybe.

A Fonogram-díj jelölt, többszörös platinalemezes együttesnek sok mesélnivalója van, hiszen 2003-as indulása óta végigkísérte a zeneipar gyökeres átváltozását. Számos előadóművész és formáció oszlott fel és hagyta el a pályát ez alatt a két évtized alatt, de ők néhány tagváltáson túl ugyan, még mindig élnek és virulnak; december 22-én az Akvárium Klubban ünneplik szülinapjukat egy grandiózus műsorral. Most pedig debütáló, feelgood zenéjük, a „Tökéletes" viszi tovább azt a szellemiséget, amelyet annak idején a „Jó nekem"-nél először tapasztaltak meg a rajongók.

Kirchknopf Gergő, a szombathelyi-kőszegi származású csapat frontembere így mesélt az elmúlt évekről:

„A 20 évvel ezelőtti betonlépcsők mára mozgólépcsővé alakultak át a zeneiparban. Egyesével lépegettünk a lépcsőfokokra, hogy el tudjuk érni a közönségünket és a koncertezéshez szükséges mérföldköveket. Plakátoltunk néha fű alatt, idő után már reklámcéggel - de akkor már nagyon jól ment a szekér! Fesztiválokon és klubokban bizonyos tapasztalattal lehetett csak fellépni, hatalmas dolog volt akkoriban, hogy a néhai VOLT és Pannónia Fesztiválon is közönségszavazás útján zenélhettünk! Ma viszont nem feltétlenül kell teljesíteni minden állomást – otthoni stúdiószobából arénákat lehet megtölteni."

Gergő saját lányán is látja, mit jelent ma előadóművésznek lenni, hiszen annak a táncegyesületnek a versenyfellépője, amely táncfővárossá tette Szombathelyet:

„Csodálom a fiatalokat, és persze a lányomat, Lolát is, aki a Savaria TSE elképesztően tehetséges versenytáncosa. Azt látom, hogy könnyen eljutnak bárhova, képesek élhetővé tenni saját maguk számára a világot. Mennyire jó lett volna nekünk is így élni annak idején!"

A zenekartagok számára, természetesen ott a kérdőjel a jövő felé, hogy a jelenlegi kezdő énekesekben megvan-e minden a 20 évhez, vagy pedig sokkal rövidebb ciklusban lehet gondolkodni az egyre gyorsuló mozgólépcsőkön, de ahogy új kiadványukban is eljátsszák: míg a megélt pillanatokra tudnak úgy tekinteni, hogy szép és tökéletes, addig minden bizonnyal jó az irány a hosszú távú fennmaradás felé.

A „Tökéletes" egy energikus, zenélős videóklippel együtt érkezett meg Makk Vata rendezésében, az újdonság ráadásul egy kortárs festőművészt, Lukács-Biró Dorottyát is megihlette, így a digitális single borító valójában egy festmény.
 

Szólj hozzá!

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.