Brenner-emlékhely és valószínű esküvőhelyszín lesz a Brenner-villából

Farkas Bazsi 2023-10-02 16:21:00
A Szombathelyi Egyházmegye 100 millió forintért vásárolta meg az épületet. A tető ácsolása már idén elkezdődhet, ez 50 millió forintba fog kerülni. Az épület egészének felújítására adományokat várnak.

Ahogy arról a múlt héten elsőként az Ugytudjuk.hu számolt be: a Szombathelyi Egyházmegye megvásárolja a szombathelyi Brenner-villát.

Az önkormányzatnak ugyan elővásárlási joga volt az épületre, ám a testület lemondott róla, így 100 millió forintért cserélhet gazdát most az ingatlan. (A jelenlegi tulajdonos 28 millió forintért vette.)

Ahogy az egy mai tájékoztatón elhangzott, az adásvétel már a héten megtörténhet. Ehhez már csak az szükséges, hogy az önkormányzat írásban is megküldje az elővásárlási jogról való lemondását. 

Ezzel párhuzamosan már zajlik az öltetelés arra vonatkozóan, hogy pontosan milyen funkciókat adjanak az egykori villa épületnek. 

Az biztos, hogy Brenner Tóbiás, a város egykori polgármestere és Boldog Brenner János emlékszobát kap az épületben. Ám a 600 négyzetméteres villa túl nagy ahhoz, hogy a többi része kihasználatlanul maradjon, így valamiféle közösségi térben gondolkodunk. Szombathelyen kevés esküvőhelyszín van, így talán az áll most legközelebb a megvalósítandó ötletekhez, hogy esküvőhelyszínt alakítsunk itt ki - hangzott el Székely János megyéspüspöktől.

Wimmer Roland gazdasági igazgató kérdésünkre azt mondta, hogy jelen pillanatban 47 millió forintos ajánlatuk van egy olyan tetőre, mint ami a 2016-os tűz előtt állt az épületen. Hogy pontosan mennyibe fog kerülni a tető, az majd csak azután fog kiderülni, hogy eldöntik mi lesz a pontosa funkció, és ahhoz a tetőtérhez milyen formában kell hozzányúlni.

Az is elhangzott, hogy az épület felújítására adományokat várnak. Erre hamarosan egy külön bankszámlaszámot hoz majd létre az egyházmegye.

A jelenlévő Melega Miklós, a Vas megyei Levéltár igazgatója, önkormányzati képviselő (Fidesz-KDNP) azt mondta ő egy havi képviselői tiszteletdíját ajánlja fel e célra. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én.