Illés Károlynak nincs, a cégének van autója

Farkas Bazsi 2023-09-29 12:40:16
Szerinte ha továbbra is sokat járunk a háza körül, még gyanúsítottak lehetünk egy betörésnél.

Autó nélkül maradt Illés Károly - írtuk még februárban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakcióvezetőjének vagyonnyilatkozata alapján. 

Illés tavaly még úgy nyilatkozott, hogy egy 2008-as gyártású Toyota Hi-Lux van a tulajdonában, az idei bevallásból azonban ez már kimaradt.

Fotó: Farkas Bazsi

Csakhogy a háza előtt rendszeresen parkol egy ilyen típusú gépjármű. 

Arra voltunk kíváncsiak, hogy ha ez ugyanaz a kocsi, akkor miért nem szerepel már Illés vagyonnyilatkozatában. Kérdésünket a péntek reggelik közgyűlés utáni sajtótájékoztatón volt alkalmunk feltenni.

Akartam is kérdezni, hogy mit koslat rendszeresen a házam előtt és leskelődik befele. A múltkor a feleségemmel integettünk is kifele a konyhából, azt vártam, hogy készít egy fényképet, befényképezve a lakásomba. Ezt nem merte megtenni, nagyon okosan - kezdte így Illés.

Amúgy közlekedek egy Toyotával, a feleségemmel közösen birtokolt cég tulajdonában van ez az autó - tért rá a lényegi válaszra Illés.

Kérdésünkre, hogy ez az autó, ugyanaz a kocsi-e, ami korábban a vagyonnyilatkozatában szerepelt, a politikus határozottan nemmel felelt.

Az Illés által említett cég a TENT Trande Kft. és valóban szerepel a nyilatkozatában.

Az Opten cégadatbázis szerint a céget 2021-ben alapították, fő tevékenysége a Vegyestermékkörű nagykereskedelem. Az első évben 35 ezer forint mínuszt termelt. 2022-ben ugyan árbevétele nem volt a Kft-nek, de a mérlegfőösszeg 2 millió 985 ezer forintról, 6 millió 816 ezer forintra nőtt. Adózott eredményként 494 ezer forint veszteséget könyveltek el.

Illés vagyonnyilatkozata szerint 51%-os tulajdonos a cégben, ügyvezetői munkájáért pedig nem vesz fel fizetést. 

A frakcióvezető azzal vált el tőlünk, hogy nem tanácsos sokat a háza körül járnunk, mert egy esetleges betörésnél akár gyanusítottak is lehetünk. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.