Október 7-én ismét nyit a nagyközönségnek a szombathelyi Jégcsarnok

Farkas Bazsi 2023-09-25 10:50:00
Augusztus végétől ismét van jég a létesítményben.

Idén januárban adtunk hírt róla, hogy az elektromos áram drágulása miatt fenntarthatatlan lett a szombathelyi Jégcsarnok üzemeltetése, így leállt a jégkészítés a létesítményben. A csarnokot üzemeltető Szombathelyi Pingvinek egy a szerkesztőségünknek eljutatott friss közleményben tudatták, hogy a nyár végétől ismét jeges edzéseknek, sőt négycsapatos jégkorongtornának adott helyet a csarnok. 

Hamarosan pedig a nagyközönségnek is nyitva áll a létesítmény.

Íme a közlemény, változtatás nélkül:

2023. július elejére az elektromos áram tekintetében rekord idő alatt sikerült lebonyolítani egy új trafó beszerzést és telepítést, ami az E-ON és a VILLKÁSZ Kft. segítsége nélkül nem valósulhatott volna meg. Ezzel lehetőség nyílt kedvezőbb áron elektromos áramot vásárolni a korábbi rendkívül magas árhoz képest.

2023. augusztus 18-án elkészült a Jégcsarnok gépészetének egy fontos eleme, az úgynevezett léghűtéses folyadékhűtő kondenzátor beszerelése. Ennek a szerkezetnek köszönhetően a Jégcsarnok rezsiköltségét tovább lehet csökkenteni valamint növelni az üzembiztonságot.

A jégcsarnokban az előzetes tervek szerint 2024. március végéig, esetleg április közepéig lesz jég, majd ezt követően speciális műanyag (inline) burkolaton görkorcsolyázhatnak a látogatók.

A jégkészítést 2023. augusztus 11–én kezdték meg, és 2023. 08. 19-20-án egy négy csapatos nemzetközi U16-os ELITE CUP tornának adtak otthont. 

A rendezvénysorozat szervezői elégedettek voltak a körülményekkel, így szeptember 2-3-án is itt rendeztek meg egy újabb fordulót.

A két forduló alatt itt megfordult csapatok:

augusztus 19-20-án:

Újpest Jégkorong Akadémia
HC RT Torax Poruba (cseh)
Slovenia Select (szlovén)
Italian Hockey DP (olasz válogatott)

szeptember 2-3-án:

Pilsen Wolves (cseh)
FEHA19
Kremenchuk (ukrán)
spusu Vienna Capitals (osztrák)


2023. augusztus 21-től iskolakezdésig edzőtáboroknak adott otthont a Jégcsarnok. Az edzőtáborokban szombathelyi, zalaegerszegi, soproni korosztályos csapatok kezdhették meg a szezonra való felkészülést.

Már nyitott a lehetőség az iskolák részére a testnevelés órák jégcsarnokban történő megtartására. Ezzel kapcsolatban már kiküldték a tájékoztatót az iskolák részére.

Október 2-től újra elindul az óvodás csoportok számára szervezett korcsolya oktatási program is.

Szeptember 30-án és október 1-én elkezdődnek a Curling oktatások is, melyre várják a jelentkezőket. 

Október 7-ére tervezik az első közönség korcsolyázást.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is.