Kedden délután lezárják a szombathelyi Rohonci utca szinte teljes hosszát

Farkas Bazsi 2023-09-23 16:39:44
Rendőrök fognak itt versenyezni.

Idén Szombathelyen kerül megrendezésre az XII. Országos Szakmai Közlekedésrendészeti Verseny. A háromnapos rendezvényen az ország közlekedésrendészeti állománya mérheti össze magát különböző feladatokban.

Első napon elméleti feladatokat kell teljesíteni a résztvevőknek, azonban a második napon gyakorlati verseny veszi kezdetét, amely a Rohonci út bizonyos részének lezárását is érinti.

Lezárásra kerül:

- 2023. szeptember 26-án 16 órától 21 óráig, valamint 2023. szeptember 27-én 6 órától 12 óráig a Rohonci utcának a Bartók Béla körút és Magyar László utca közötti szakasza.

A lezárás ideje alatt a környező utcákon lehet kerülni. Ebben az időszakban a Rohonci útra az Engels Frigyes utcából és Deák Ferenc utcákból sem lehet kikanyarodni.

Felhívjuk továbbá a közlekedők figyelmét, hogy 2023. szeptember 27-én, a délutáni órákban karos forgalomirányító versenyszám következik, amelyet a Rohonci utca és a Bartók Béla körút kereszteződésében hajtanak végre a kollégák. Így kérjük a közlekedőket, hogy ezen az útszakaszon fokozott türelemmel és óvatossággal közlekedjenek, kollégáink jelzéseit vegyék figyelembe - írja a rendőrség.

Szólj hozzá!

Belebukott Kántás Zoltán ügyvezető a Sárvári Gyógyfürdőn fantomállásban foglalkoztatott férfi ügyébe

A Sárváriakért Egyesület képviselői felszólították a polgármester, és az alpolgármestert, hogy az esetből vonják le a politikai következtetést és legyenek önmagukkal következetesek.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.