STYL: Nincsen veszélyben egyetlen dolgozó állása sem

Farkas Bazsi 2023-09-20 14:33:51
Valóban nincsen áram a szombathelyi gyárban, de nem tartozás, hanem lejárt szerződés miatt - állítja Radics Tibor általános igazgató.

Napok óta terjednek a hírek Szombathelyen, hogy ismét bajban van a STYL ruhagyár. Egy olvasónk arról számolt be, hogy hétfőn délelőtt még a műszakban tudtak dolgozni, aztán délutánra kikapcsolták az áramot. A dolgozók egymás között több tíz milliós kifizetetlen áramszámláról beszélnek.

A legrosszabb az, hogy nem tudjuk mikor mehetünk vissza dolgozni, egyáltalán lesz-e még munkahelyünk, kapunk-e októberben fizetést, hiszen ha nincs termelés, akkor miből kapjuk meg a bérünket? - tette fel a kérdést szerkesztőségünknek a gyár egyik dolgozója.

A hírek nem csak hozzánk, de Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselőhöz is elértek. Ő Facebook-posztjában többek között arról ír, hogy 

“…a STYL-nek csak a bérleti díj tartozása a szombathelyi önkormányzat felé már 34 millió forint. Hétfőn pedig tudomásom szerint tartozás miatt az áramot is kikapcsolták a gyárban. Mindenestere a dolgozókat hazaküldték áramhibára való hivatkozással másfél hétre. Közel 150-160 munkavállaló most nem tudja, mi lesz a sorsa. Csődbe ment-e vagy sem a gyár, mi lesz a munkahelyükkel, keressenek-e új állást.”

Megkerestük Radics Tibor, általános igazgatót, aki arról számolt be az Ugytudjuk.hu-nak, hogy nincsen tartozásuk sem az önkormányzat, sem pedig az áramszolgáltató felé.

Megmondom őszintén ez a vezetőség, vagyis, a mi hibánk: lejárt ugyanis az áram szerződésünk és nem kötöttük meg idejében az újat. Kedden délután 3 órakor kapcsolták ki a villanyt, azóta hadakozunk az MVM-vel, ám egy ekkora cégnél a vezetőket elérni nem könnyű dolog. Minden erőnkön most azon vagyunk, hogy új szerződést tudjunk kötni és újraindulhasson a termelés a gyárban. Az biztos, hogy a dolgozók munkahelye semmi esetre sincsen veszélyben. A mostani állapot néhány napon belül, de legkésőbb egy héten belül helyreáll - hangsúlyozta lapunknak Radics. 

Arra szeretném megkérni a szombathelyi politikusokat, akik aggódnak a gyár dolgozóinak további sorsa iránt, hogy egészen nyugodtan vegyék fel a kapcsolatot velem, vagy a kollégáimmal, mindenki számára nyitott ajtókat biztosítunk - zárta szavait az igazgató.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.