Kinek kellene kaszálni a Perint partját, és milyen gyakran?

Pintér Bence 2023-09-15 17:24:00
A szombathelyi főkertész szerint az inváziós fajokat minél többször kéne, a vízügy nem túl aktív a témában.

A Perint-parti kaszálási helyzetről írt posztot Czeglédy Csaba szombathelyi független képviselő. A posztban leírta, hogy a patak partját a vízügynek kéne gondoznia, de úgy tűnik, hogy ezt pénz- és géphiány miatt nem teszik meg, valamint nem is tartják feltétlenül szükségesnek.

A képviselő ezért a szombathelyi főkertésszel járta be a terepet, aki elmondta:

az inváziós gyomokat (japán keserűfű, magas aranyvessző), azok erőteljes jelenléte miatt, a lehető legsűrűbben kellene kaszálni.

Meg lehet hagyni a fás, bokros részeket, a zárt gyepnek minősülő részeket pedig évente kétszer szükséges kaszálni. Nem többször, de kétszer mindenképpen. A főkertész asszony parlagfüvet nem látott a patakmeder környékén – írja Czeglédy.

A képviselő arra fogja kérni a városvezetést, hogy vegye fel a kapcsolatot a vízüggyel, hogy ennek a szakmai elvárásnak meg tudnak-e felelni. Ha nem, akkor a feladatot át kéne szerinte vállalnia az önkormányzatnak.

Szólj hozzá!

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.