Egy győri fönyomozót is vád alá helyeztek a napokban

Pintér Bence 2023-09-04 14:43:27
Jogtalanul adott ki adatokat egy cégnek, ahová aztán elment dolgozni.

Mint arról péntrken bezsámoltunk, letartóztatták a győri rendőrkapitányt, Váczi Attilát. Most azonban egy másik ügyben adott ki közleményt a Győri Járási Ügyészség, ami valószínűleg egy győri NAV-os, vagy NNI-s nyomozóról szól:

vádat emeltek egy korábban kormánytisztviselőként dolgozó férfival szemben, aki hivatalos adatokat adott át arra nem jogosultnak.

A vádirati tényállás szerint a férfi kormánytisztviselőként dolgozott főnyomozó beosztásban egy dunántúli nyomozó hatóságnál 2018. december 31. napjáig. Ezen minőségében 2018 őszén bűnüldözési adatokkal is dolgozott, melyek közül – egy nyomozásban kiküldött - megkeresésre érkező választ átadott egy olyan személynek, aki arra nem volt jogosult. Az adatokat ily módon megszerző személy egyébiránt egy olyan céget vezetett, mely adószakértőként vállalta a nyomozással érintett Kft-re nézve keletkezett, megismerhető adatok ellenőrzését. A cégvezető tehát meg nem ismerhető adatokhoz is hozzájutott.

Az adatokat megszerző gazdasági társaság a főnyomozóként dolgozó vádlottat 2019. január 1. napjától alkalmazni kívánta, mint adójogászt. Az alkalmazásra vonatkozó megállapodást 2018 októberében alá is írták, az adatok jogellenes átadása ezután történt meg, tulajdonképpen a későbbi munkáltató javára, ezzel jogtalan előnyt biztosítva neki.

Az ügyészség a férfi ellen hivatali visszaélés bűntette miatt emelt vádat, mely bűncselekmény büntetési tétele három évig terjedő szabadságvesztés. Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek.