LMP: radikálisan csökkenteni kell a növényvédőszerek használatát

Farkas Bazsi 2023-08-18 17:08:09
A zöld párt javaslatot nyújt be az Országgyűlésnek a növényvédőszerek használatának drasztikus csökkentéséről és a - potenciálisan rákkeltő - glifozát kivezetéséről.

Az LMP a növényvédőszerek használatának drasztikus csökkentését, valamint a forgalomból való mielőbbi kivonását sürgeti.

Tetlák Örs, a párt országos elnökségének tagja, Érd alpolgármestere a Budapesten tartott, online is közvetített pénteki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy az LMP javaslatot nyújt be az Országgyűlésnek a növényvédőszerek használatának drasztikus csökkentéséről és a - potenciálisan rákkeltő - glifozát kivezetéséről.

Az ellenzéki párt indítványa szerint a szintetikus növényvédő szerek mennyiségét 2030-ig 80 százalékkal kellene csökkenteni, 2035-re pedig teljesen ki kellene vonni a forgalomból, valamint az összes fokozottan veszélyes növényvédőszer forgalmazását mielőbb meg kellene szüntetni - ismertette a politikus.

Hozzátette, a javaslat a közös agrárpolitika (KAP) uniós forrásait a növényvédőszerhasználat-csökkentésére irányuló célkitűzésekkel kötné össze.

Tetlák Örs azt mondta, hogy Európában és Magyarországon is aggasztó a gyümölcsök és növények vegyszertartalma, márpedig kizárólag jó minőségű élelmiszerek előállításával garantálható az ország ellátása, ezekkel védhető meg az emberek egészsége, a termőföldek, a vizek tisztasága és a természeti környezet.

A vegyszermentes, biztonságos és egészséges hazai élelmiszer garantálhatja az ország gazdasági autonómiáját a nagy vállalatokkal szemben, és kitörési pont lehet Magyarország számára az "akkugyarmat szerepköréből".

Szólj hozzá!

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.