Csempész cigivel nem éri meg száguldozni

Farkas Bazsi 2023-08-18 08:32:59
Gyorshajtás miatt bukott meg a 8-as úton a dugárus. Aztán a házkutatásnál némi extasy is előkerült.

Az autójában több mint 130 ezer szál magyar zárjegy nélküli, plédekkel letakart cigarettával száguldott az a csempész Vas vármegyében, akit a Bevetési Igazgatóság járőrei és a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói fogtak el. A strandokon portyázó tolvajokkal szemben alkalmazott „pléddel letakarom, mintha ott sem lenne" módszer, a pénzügyőrökkel szemben is hatástalannak bizonyult - adta közzé a NAV.

Hasonló jövedéki termékeket érintő bűncselekmények elkövetése kapcsán már korábban a pénzügyi nyomozók látókörébe került az a csempész, aki a 8-as számú főúton a megengedett közlekedési sebességet jócskán túllépve közlekedett, ezért és az előzetes kockázatelemzési információk alapján a Bevetési Igazgatóság járőrei üldözőbe vették, majd a főútról leterelve megbilincselték.

A helyszíni szemle során a pénzügyi nyomozók és járőr kollégáik, a csempész gépjárművének utasterében plédekkel letakart karton dobozokban több mint 130 ezer szál magyar zárjegy nélküli, közismert márkájú cigarettát találtak.

A csempészéshez használt gépjármű szemléjét követően a pénzügyi nyomozók kutatást tartottak az elkövető otthonában is. A kérdéses ingatlan átvizsgálása során Harley és Chili a Bevetési Igazgatóság szolgálati ebei extasy tablettákat találtak, azokat a területileg illetékes rendőrkapitányság nyomozói lefoglalták és kábítószer birtoklása miatt külön büntetőeljárást indítottak, az ekkorra már többszörös bűnelkövetővel szemben. 

A helyszíni szemle és a házkutatás során előtalált, majd a hatóság által lefoglalt magyar zárjegy nélküli jövedéki termékek után több mint 10 millió forint jövedéki és általános forgalmi adót nem fizettek meg, ezért a tetten ért csempészt a pénzügyi nyomozók jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntett gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.