Helyreigazításra kötelezték a szombathelyi Fidesz házi lapját: Nem járt Gyurcsány Ferenc titokban Szombathelyen

Farkas Bazsi 2023-08-12 15:01:36
A Frisss.hu-nak 150 ezer forintot is ki kell fizetnie.

A Győri Ítélőtábla szerint is hazudott a frisss.hu. Nem először és tartok tőle nem utoljára. A hazugságért újra meg újra fizetni fog. Messze még a választás, drága mulatság lesz ez így - írta internetes posztjában Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester.

A Frisss.hu május 2-án másodközölte a Vas Népe írását, “Titokban fogadta Gyurcsány Ferencet Nemény András? - Czeglédy Csaba alpolgármester lehet?” címmel. 

Mivel azonban a cikkben valótlanságot állítottak, és a DK elnöke nem járt titokban, sőt sehogyan sem Szombathelyen, így a bíróság ítélete szerint helyreigazítást kell közölniük továbbá 150 ezer forintot kell fizetniük perköltségre valamint bírósági illetékre.

"A Fidesz érdekében a Frisss a Vas Népére hivatkozva azt a hazugságot terjesztette, hogy mindenféle titkos megbeszélésekre került sor tavasszal a polgármesteri irodában, amin én is részt vettem. Azzal védekeztek a perben, hogy egyrészről ők csak átvették a Vas Népe erről szóló cikkét, másrészről az információt egy városházi informátor adta, akit viszont nem akarnak megnevezni.

Mondanom sem kell, semmi nem volt igaz, amit írtak, állításaikat semmivel nem tudták bizonyítani.

Az ítélőtábla kimondta, hogy az a bírói gyakorlat alakult ki, hogy a média objektív felelősségét kell megállapítani a híreszteléssel való elkövetés esetén is, azaz az informátorokra általánosságban való utalást, a más sajtóorgánumok tartalmára, mások vélekedésére való hivatkozást nem alkalmas az adott sajtó cikkben állított tény bizonyítására.

Sajnos, ott tartunk, hogy a Fidesz eldönti, mi szerepeljen az újságokban, azok pedig szolgai módon leközlik, mindenféle kontroll, ellenőrzés nélkül. Az sem érdekli őket, hogy per lesz belőle, amiket az esetek többségében el is vesztenek" - írta az üggyel kapcsolatban Czeglédy Csaba (Független) önkormányzati képviselő.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.