Mondvacsinált problémák generálásával próbálja meg bevezetni a köztudatba a szombathelyi Fidesz a 2024-es önkormányzati választás képviselőjelöltjeit

Farkas Bazsi 2023-07-31 14:12:09
Az “utca emberei” aztán a Vas Népe hasábjain is felületet kapnak, ahol jól kipaszkodhatják magukat a jelenlegi helyzetre.

Ugyan hivatalos bejelentés még nem volt a szombathelyi Fidesz-KDNP háza táján a jövő évi önkormányzati választás jelöltjeit illetően, ám ha valaki nyitott szemmel jár, akkor könnyen kiszúrhatja, hogy kiben lát potenciált a kormánypárt helyi sejtje.

Javítás miatti útfelbontás, fakivágás, elhagyatott épület egy parkban - csak néhány olyan téma, ami a közelmúltban megjelent a kormányközeli Vas Népében. Többségében pedig Facebook-bejegyzés (!) alapján közölt cikket a lap.

Tehát még egyszer:

A modell úgy néz ki, hogy a képviselőjelölt-jelölt kiposztol egy témát Facbook-oldalára, felvet egy problémát, amit aztán tovább közöl a Vas Népe a jelölt nevével együtt.

De mi értelme van ennek?

A legnagyobb probléma általában egy képviselőjelöltnél az, ha nincsen neki megfelelő ismertsége. Amikor egy jelölt felvet egy problémát, azt próbálja mutatni, hogy ő aztán igazán kompetens egy területtel, egy körzettel kapcsolatban. Éles látással figyeli, hogy mi lehet az ott lakó közösség problémája és azt nem rest asztal fölé helyezni, még akár megoldási javaslattal is élni.

A Vas Népe pedig mint hordozó a felvetett közügyet nem csak közzéteszi, hanem a megoldási javaslatot egyből ismertető “utca emberét” is mellé csatolja, egyből megpróbál jó benyomást kelteni az illetőről, pluszban pedig az ismertségét is növeli - valamelyest - ezzel.

Ez alapján az már most biztosnak látszik, hogy akár csak 2019-ben most is sok új arcot fog felvonultatni a Fidesz. Hogy elegendő lesz-e egy-egy pár soros újságcikk és néhány semmitmondó ügy generálása, az pedig várhatóan majd csak 2024 tavaszán fog kiderülni.

Szólj hozzá!

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.