Eltűntek a Szombathelyi Kézilabda Klubnak fizetett tagdíjak?

Farkas Bazsi 2023-07-31 17:15:04
Információink szerint havonta 5000 forintot fizetnek az egyesület tagjai, ám a beszámolók szerint sem 2021-ben, sem 2022-ben nem keletkezett bevétel tagdíjakból. Hova lettek?

Megjelent a birosag.hu-n a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia tavalyi évre vonatkozó, vagyis 2022-es beszámolója (Az SZKKA 2022-es beszámolója ide kattintva letölthető.).

Ebből többek között az tűnik ki, hogy 209 millió 763 ezer forintot kapott ez évben központi támogatásként az egyesület, a szombathelyi önkormányzat pedig 50 millió forintot utalt át a kéziseknek.

1%-ból 131 ezer forint, míg egyéb támogatásokból 279 ezer forint folyt be a kasszába.

Személyi jellegű ráfordításokra, vagyis bérekre 168 millió 105 ezer forintot költött el a klub.

A tagdíjak bevételeit megmutató sor azonban teljesen üres. 

Nem csak a 2022-es évben folyt be a beszámoló szerint 0 forint a tagdíjakból, hanem már 2021-ben is 0-ás volt a soron.

Legutóbb 2020-ban volt a beszámoló szerint bevétele tagdíjakból az SZKKA-nak, ekkor 5 millió 853 ezer forint folyt be ezen a címen a kasszába. 2019-ben pedig 7 millió 967 ezer forintot könyveltek le tagdíjakból befolyt összegként.

A számok nem stimmelnek

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a város legnépszerűbb női sportegyesületeként és utánpótlás-nevelő bázisként több mint 300 száz gyereket foglalkoztat és biztosít sportolási lehetőséget a térség kézilabdázni vágyó lányainak - írja saját weboldalán egy idén április 8-án megjelent írásban a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia.

Több, gyermekét kézilabdázni hordó szülőt is megkérdeztünk arról, hogy mennyi tagdíjat fizetnek. Egybehangzó válasz volt, hogy havonta 5000 forintot, és ezt az év mind a 12 hónapjában beszedik tőlük.

Azt is egymástól függetlenül egybehangzóan mondták, hogy számlát, nyugtát, blokkot nem szoktak kapni, de valami papírt mégis alá szoktak írni a befizetéskor, amit csak is készpénzben lehet megejteni.

Ha az SZKKA saját nyilatkozata szerint 300 gyereket foglalkoztat, és amennyiben mind a 300 havonta 5000 forint tagdíjat fizet be, akkor ez havonta 1 millió 500 ezer, egy évben pedig 18 millió forint bevételt generál.

Ehhez képest 2022-ben és 2021-ben nem szerepel bevétel tagdíjakból az egyesületi beszámolóban.

Kerestük az SZKKA-t, hogy megtudjuk mennyi tagdíjat kell fizetnie az egyesület tagjainak havonta és a tagdíjakból mennyi összeg folyt be összesen 2022-ben és 2021-ben. Már a múlt héten elküldtük megkeresésünket a klub vezetőségének ám választ eddig nem kaptunk.

Címlapon: Pődör Zoltán, SZKKA ügyvezető-elnök, Hende Csaba, SZKKA társadalmi elnök/Szombathelyi Női Kézilabda FB-oldal.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.