Párezer forintos, késve befizetett köztartozás miatt indított méltatlansági eljárást egy ellenzéki képviselővel szemben Kőszeg fideszes polgármestere

Farkas Bazsi 2023-07-28 16:47:00
Harkai Norbert lapunknak azt írta: jelenleg semmilyen köztartozása nincsen.

Szerdán képviselő-testületi ülést tartottak Kőszegen. Az ülés előzetesen kiküldött meghívójában 7 napirendi pont szerepelt, ezek közül 6-ot nyílt ülésen, egyet pedig, „Kegyeleti közszolgáltatás ellátása Kőszegen” tárgyú közbeszerzési eljárásban eredményhirdetés címmel zárt ülésen tárgyaltak a képviselők.

Szerdán aztán egy újabb napirendi pont felvételét javasolta az ülésen Básthy Béla (Fidesz-KDNP) polgármester. 

A testületi-ülés előtt hívták össze a Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottságot, melynek elnöke Sas Norbert (Fidesz-KDNP), és ahol egyetlen napirendi pont szerepelt, “Képviselői méltatlansági ügy tárgyalása” címmel. A bizottság megtárgyalta, majd a polgármesternek jelezte, hogy szerintük aggály merült fel az egyik kőszegi képviselővel kapcsolatban.

Szerkesztőségünk úgy értesült, hogy egy párezer forintos, ugyan késve, de befizetett tételről lehet szó.

A képviselő, Harkai Norbert (Összefogás Kőszegért Egyesület) maga is tagja a bizottságnak, ám információink szerint értesítést nem kapott arról, hogy ügye téma lesz az ülésen. Egyéb elfoglaltsága miatt pedig nem is tudott aznap megjelenni a testületi ülésen sem.

De, hogy a Bizottság, honnan tudta, hogy Harkainak hogyan állnak az adóügyei az egyelőre rejtély.

Megkerestük Básthy polgármestert, aki válaszában többek között azt írta, hogy azt bárki ellenőrizheti, hogy kinek van köztartozása a NAV “Köztarozásmentes adózók” nyilvántartásában.

“Ezt Ön is ellenőrizheti, nyilvános a felület, csak a nevet kell beírni, és kidobja, ha valaki szerepel benne.” - írta válaszában a polgármester.

Ez azonban nem igaz, mivel a név mellett az adózó adóazonosító jele is szükséges az adatok megtekintéséhez. Bárki is kezdte az eljárást, annak valamikor, valahol a képviselő adótitkot képező adatait le kellett kérnie. (Frissítés - Cikkünk megjelenése után hívták fel rá a figyelmünket, hogy a NAV oldalán található nyilvántartás adószám nélkül is működik. Az általunk tapasztalt "A megadott keresési adatokra nincs találat!" azt jelenti, hogy a begépelt név nincs a köztartozásmentes adózók névsorában a nyilvántartás szerint. A tévedésért elnézést kérünk.)

"A méltatlansági ügyben az illetékes Pénzügyi, Jogi és Rendészeti Bizottságot nem én hívtam össze, hanem annak elnöke. A méltatlanság ügyében érintett képviselő a Bizottság tagjaként ugyanúgy kapott meghívót, mint a többi bizottsági tag! Az elnök a testületi ülés előtt kérte, hogy az általuk megtárgyalt napirendet a testület is tűzze napirendre, ami egyhangú szavazással meg is történt. A napirendre vételt a képviselők egyhangú szavazással támogatták, ahogy a meghozott határozati pontokat is!" - írta megkeresésünkre a polgármester.

A testület - amely az érintett, Harkai jelenléte nélkül tárgyalta meg az előterjesztést - egyébként döntést nem hozott, abban maradt, hogy a következő közgyűlésre begyűjtenek minden szükséges adatot, ekkor hoznak döntést Harkai esetleges méltatlanságáról. Ennek végső következménye egyébként akár a képviselő mandátumának megszüntetése is lehet.

Kerestük az érintett, Harkai Norbertet is, aki a Facebook-oldalán nemrég megjelent közleményt juttatta el szerkesztőségünknek.

Semmilyen köztartozásom sincsen! 

Básthy Béla bosszú hadjáratát nem tudom függetleníteni az Összefogás Kőszegért Egyesülettel végzett munkámtól, fáradhatatlanul küzdünk az ismét parkoló pályára került 87-es főút Kőszeg és Szombathely közötti szakaszának megépítéséért, éles kritikát fogalmaztunk meg Kőszeg „lombkoronasétányának”, a semmibe vezető új Gyöngyös híd megépítése miatt, valamint bírósági eljárást is kezdeményeztem Básthy hazug, lejárató propagandája kapcsán! 

Szerintem nem az méltatlan, aki késve ad fel egy csekket, hanem azok, akik tönkretették Kőszeget. Továbbá egy Polgármester részéről méltatlan, kicsinyes és olcsó támadás a személyem eltávolítására tett ilyen szintű kísérlet.

Munkámat folytatom és természetesen állok bármilyen eljárás elé!

 

Címlapfotó: kőszegi városháza, forrás: koszeg.hu

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.