Mindenki nyugodjon le, lesz szombathelyi elkerülő út! Hende Csaba és Ágh Péter már a térképet nézi hozzá

Farkas Bazsi 2023-07-07 17:44:00
E-G-Y-E-Z-T-E-T-T-E-K.

Egyeztettünk a szombathelyi elkerülő útról Ágh Péterrel és Pántya József helyettes államtitkár úrral! Ahogy az M86-os utat, úgy ezt is meg fogjuk csinálni! - posztolta néhány órája Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselője.

Fotó: Hende Csaba Facebook

Május 23-án egy kormányrendelet értelmében megszűnt minden olyan, a kormány által felfüggesztett vagy megállított, központi költségvetési forrásból finanszírozott beruházásról szóló polgári jogi vagy támogatási szerződés, amelyben szerződő fél

„az állam és az államháztartás központi alrendszerébe tartozó költségvetési szerv, helyi önkormányzat és az általa irányított költségvetési szerv, vagy azon gazdasági társaság, amelyben az  állam vagy a  helyi önkormányzat (…) legalább többségi befolyást gyakorol.”

A Lázár János vezette Építési és Közlekedési Miniszter által közzé adott lista szerint a felfüggesztett beruházási listán szerepel többek között a:

M87-es Kőszeg és Szombathely közöttre tervezett 2x2 sávos út előkészítése;
A 87-89-es főút Szombathely elkerülő szakaszának megvalósítása;

A bejelentés után egyébként az is kiderült, hogy a szombathelyi északkeleti elkerülő út annyira nem volt lefikszálva akkor, amikor Hende tényként közölte, hogy hamarosan megtörténik a kivitelezés, hogy még csak kiviteli tervek sem készültek az úthoz. 

A DK emiatt feljelentést is tett.

Most Hende arról posztolt, egyeztetnek. Hogy pontosan miről és miért, és milyen eredménnyel, na az már nem derült ki a posztból. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.