Gulyás Gergely szerint 2027-re egymillió forint felett kereshetnek a pedagógusok

Farkas Bazsi 2023-07-06 11:18:00
Legalábbis ha a baloldal ezt nem gátolja meg.

Kormányinfót tartott ma Gulyás Gergely kancelláriaminiszter, ahol többek között arról beszélt, hogy Brüsszel további 98,5 milliárd euró befizetését kérte a tagállamoktól, ami a tizenötszöröse az összes magyar éves szja-befizetésnek, nagyjából a teljes éves magyar állami költségvetés összege. Ebből nyilván lényegesen kevesebb jut Magyarországra, de ez az összeg még így is óriási, elég nagy ahhoz, hogy még Ausztria vagy Németország sem akarja ebben a formában vállalni - mutatott rá.

Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A miniszter beszélt arról is, hogy 2027-re már egymillió forint felett is lehet a pedagógusok fizetése, persze csak, ha a baloldal ezt megengedi.

Gulyás kitért arra, hogy Brüsszel számtalan követelést fogalmazott meg irányunkba. Így például: 

  • meg kéne szüntetni a hatósági energiaárakat;
  • ami a rezsicsökkentés felszámolását jelentené;
  • emellett pedig meg kell Magyarországnak vizsgálnia a családügyi-, oktatási-, egészségügyi kiadásokat is.

   Közölte, Magyarország ezeket a vizsgálatokat el fogja végezni, de Brüsszel ezen kiadások felülvizsgálatakor semmilyen kötelező elvárást nem írhat elő, amely az e területekre fordított összegek csökkentését indokolná.

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.