Augusztus végéig még biztosan kupakolhatunk Szombathelyen

Farkas Bazsi 2023-07-05 12:16:59
Hogy szeptembertől mi lesz a kupakgyűjtő szivekkel, azt egyelőre nem lehet tudni.

Július elsejétől lépett életbe a MOL hulladékgazdálkodási koncessziója. Ez drasztikusan érinti a szombathelyi hulladékudvar működését is. Erről itt írtunk részletesen.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Felmerült a kérdés, hogy mi lesz az Éljen Szombathely! Egyesület által a városban több pontos is felállított kupakgyűjtő szívekkel. Megkeresésünk után a szíveket üzemeltető Szombathelyi Vagyonhasznosító és Városgazdálkodási Zrt. közleményt adott ki melynek lényege, hogy a szívek egészen augusztus végig üzemelnek tovább. A folytatásról egyelőre nem esett szó. 

Íme a közlemény változtatás nélkül:

Az elmúlt években Szombathely több pontján állítottak fel kupakgyűjtő szíveket, ahová bárki bedobhatja az otthon összegyűjtött műanyag kupakokat. A szervezetek a kupakokért kapott pénzt általában jótékony célra, sok esetben beteg gyerekek gyógykezelésének támogatására fordítják.

A hulladékgazdálkodást 2023. július elsejétől országszerte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. vette át az önkormányzatoktól. 

A kupakgyűjtő szívek augusztus végéig változatlan formában működnek tovább. 

A SZOVA Nonprofit Zrt., mint alvállalkozó folyamatosan egyeztet a MOHU vezetőségével ebben a kérdésben is, amint konkrét döntés születik a kupakgyűjtéssel kapcsolatban, természetesen tájékoztatni fogjuk róla a lakosságot.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.