Igazi Photoshop mágus készítette el a szombathelyi Fidesz friss logóját

Farkas Bazsi 2023-07-04 10:03:00
Ráadásul jogsértő is lehet a címer, mivel az önkormányzat által levédetett grafikát használták fel.

Alig egy órája került ki a Szombathelyi Fidesz Facebook-oldala egy új logó. A párt szokásos, országosan használt címerébe egy Szombathely felirat, és a város ikonikus épületei, szobrai kerültek beszerkesztésre. Egészen pontosan így:

A manőver azonban annyira szarul sikerült, hogy nem is kell nagyon nézni, egyből látszik, hogy a Szombathely embléma egy teljesen más féle sárga háttérrel lett megmahinálva, mint ami a Fidesz címer eredeti sárgája.

A felhasznált Szombathely arculati logó pedig egy levédett szellemi termék. Ezt az emblémát a Szent Márton évhez kapcsolódóan rendelte meg még 2017-ben az akkori városvezetés. A grafikát pedig a szombathelyi önkormányzat 10 évre le is védette, így felmerül, hogy a szombathelyi Fidesz most jogsértően használta fel a jogvédett arculati elemet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.

Amit a székhelyszolgáltatásról tudni érdemes

A hírekben gyakran hallhatunk olyan esetekről, amikor egy cég bírságot kapott vagy más negatív következményei lettek annak, hogy egy törvényi előírást nem tartott be, részben vagy teljes egészében figyelmen kívül hagyott.

Lakossági fórum lesz csütörtökön a győri Kiserdőről

Marcalváros egyik sokszor és sokféleképpen megszólított területéről mondhatják el véleményüket a városrész lakói.

Gyermekpornográfiát tárolt telefonján egy húszas éveiben járó szombathelyi fiatal

Minden olyan foglalkozástól eltilthatják, ahol gyerekekről gondoskodik.

Könnyes szemek, és csillogó hajak - ilyen volt az idei szalagavató a szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumban

Fotósunk nem mindennapi optikán keresztül örökítette meg a végzős gimnazisták életének fontos állomását.

Szegény Sziszit megbántották

Ruszin-Szendi Romulusz mögé kerüléssel vitte földre a FIDESZ-KDNP pörköltfelelősét, aki a Facebook-on kürtölte világgá fájdalmát. Véleménycikk következik.

Győr és Szombathely is új parlamenti képviselő-jelöltet kaphat a Fidesztől

Ezt jelentheti Orbán Viktor Fekete Dáviddal és Vámos Zoltánnal posztolt közös fotója.