LMP: Tuzson Bence jelölése beismerése annak, hogy a propaganda adja a feladatot a kormánynak

Farkas Bazsi 2023-06-30 13:40:26
A jelölt eddigi kormányzati tevékenységéről csupán annyi tudható, hogy a propaganda egyik fontos embere lehetett.

Az LMP szerint Tuzson Bence igazságügyi miniszterré jelölése beismerése annak, hogy a propaganda feladata már nem a kormánydöntések kommunikálása, hanem maga a propaganda adja a feladatot a kormánynak.

Süveg Anna pénteken, online is követhető sajtótájékoztatón azt mondta: a jelölt eddigi kormányzati tevékenységéről csupán annyi tudható, hogy a propaganda egyik fontos embere lehetett.

Tuzson Bencének számos kérdésre kell válaszolnia, köztük arra, hogy igazságügyi miniszterként mit gondol a terrorcselekményért elítélt Budaházy György kegyelméről - mondta az ellenzéki politikus.

Az LMP választ vár arra is, hogy a leendő miniszter előterjeszti-e majd a kormánynak a gödi Samsung gyár ellen tiltakozó civilek petícióját; várható-e, hogy átalakítják a végrehajtói kar működését, és véget vetnek "a végrehajtói maffia vadprivatizált" működésének". Tudni szeretnék azt is, Tuzson Bence igazságügyi miniszterként és "lelkes tik-tokozóként" korlátozná-e a minisztériumi hivatali eszközökön e platform használatát, amely az ellenzéki párt szerint komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt - sorolta a szóvivő, jelezve, arra is kíváncsiak, lép-e a jogalkotásért is felelős leendő kormánytag az ügynökakták nyilvánosságra hozása érdekében.

Süveg Anna úgy ítélte meg: Varga Judit nem tudott e kérdésekre válaszolni, "meg is bukott".

Szólj hozzá!

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen. 

Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Megújul a győrújbaráti gyermektábor

Újabb fejlesztés indul a győri gyerekek kedvelt táborhelyén.

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban – festmények, megemlékezések és mézeskalács-illatok

Győr egyik legaktívabb kulturális intézménye az őszi időszakban is változatos programokkal várja a látogatókat az Esterházy-palotában és a város több pontján.

Rendbe tették a győri temetőket Mindenszentek és Halottak Napja előtt 

Virágok, kisbusz, hosszabb nyitvatartás várja a látogatókat.

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.