Az orosz zsoldossereg, a Wagner puccsba kezdett Dél-Oroszországban

Pintér Bence 2023-06-24 10:22:22
Már Putyin leváltása sem tabu Jevgenyij Prigozsin seregének, akik szombat délelőtt már félúton járnak Moszkva felé.

Fegyveres felkelésbe kezdett Dél-Oroszországban az orosz zsoldossereg, a Jevgenyij Prigozsin által vezetett Wagner Csoport. Az orosz államtól sokáig látszólag független, Kelet-Ukrajnában, Szíriában és Afrika egyes országaiban aktív zsoldossereg részt vett eddig az orosz állam által indított ukrajnai háborúban, legutóbb több hónap után ők vették be Bahmut városát. Közben Prigozsin már erősen kritizálta az orosz hadvezetést, és az elmúlt napokban voltak kisebb összecsapások a Wagner és a hadsereg között.

Szombat reggelre pedig gyakorlatilag elfoglalták Rosztov városát Dél-Oroszországban, miközben hadoszlopok indultak Moszkva felé.

Eközben megerősítették Moszkva védelmét, a Wagner pedig már azt jelentette Telegram-csatornáján, hogy már a Moszkva és Rosztov között félúton lévő Voronyezsben is átvették a katonai létesítményeket. Prigozsin ereditleg csak az orosz hadvezetés távozását követelte, azonban miután Vlagyimir Putyin orosz elnök beszédet tartott, amelyben árulónak nevezte a Wagner puccsában résztvevőket, a Wagner csatornáján azt írták: Putyin rossz döntést hozott, hamarosan új elnöke lesz Oroszországnak.

Hogy pontosan mi az a Wagner-csoport, arról itt lehet bővebben olvasni.

 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.