Valószínű tovább értékesíti a Brenner-villát a mostani tulajdonos

Farkas Bazsi 2023-06-16 08:07:22
Ebben az esetben a szombathelyi önkormányzat élhet elővásárlási jogával.

Régóta áll elhagyatottan és kiégve Szombathelyen az egykori Brenner-villa. Az épületnek nemrég új tulajdonosa lett a szombathelyi önkormányzat pedig pert kezdeményezett ugyanis álláspontjuk szerint a várost megillette volna az elővásárlási jog. A pert ugyan elbukták, és utólag már nem tudnak élni vele, ám annyi hozadéka mindenképpen volt a jogi eljárásnak, hogy most bevezették a Földhivatalnál az önkormányzat elővásárlási jogát.

A csütörtöki szombathelyi közgyűlésen külön napirendi pontban tárgyaltak a villa jelenlegi helyzetéről. Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester Melega Miklóst (Fidesz-KDNP) kérte meg, hogy járja körbe az épület aktuális helyzetét.

Melega elmondta, hogy önkormányzati rendelet biztosítja az épület védettségét, ezt csakis közgyűlési határozattal lehetne megváltoztatni. Ez a védelem jelenleg akkor is fennáll ha az épület állaga tovább pusztul. 

A telek, amin a villa áll 100%-ban beépített. Amennyiben a tulajdonos abban gondolkodna, hogy kezdeményezi az épület védettségének megszüntetését és lebontaná. Ebben az esetben csakis 60%-ban lehetne beépíthető az üres telek, így ez egy előnytelen húzás lenne.

A képviselő beszámolt arról, hogy két esetben is egyeztettek a tulajdonossal, aki nem gondolkodik a villa lebontásában. A villának nincsenek statikai problémák. Az ingatlan tulajdonosa tisztában van azzal, hogy az védettséget élvez. 

A tulajdonos korábban abban gondolkodott, hogy ő maga áll neki a felújításnak, azonban most abban gondolkodik, hogy az épületet tovább értékesíti. Ebben az esetben az önkormányzat élhet elővásárlási jogával.

Minden esetre amint a tényleges birtokbavétel megtörtént a tulajdonos elsődleges feladata lesz a balesetveszély és a bejutás megszüntetése.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.