Asszonyfarsang - ez az idei karneválszínházi darab

Farkas Bazsi 2023-06-06 14:53:55
Augusztus 17-től látható az előadás, ami ezúttal csakis szombathelyi színészeket vonultat fel.

A 2023-as Savaria Történelmi Karneválon Fábián Péter Asszonyfarsang című korokon átívelő helytörténeti komédiát adja elő a Weöres Sándor Színház. Szombathelyen a Megyeháza udvarán augusztus 17-től látható az előadás.

Asszonyfarsang kezdetén az maskarába öltözött asszonyok tréfás borotválással gyűjtenek pénzt a férfiaktól. Mikoron pediglen leszáll az estve, az asszonyok a korcsmába sereglenek, s elmulatják mind az összegyűjtött pénzt. Másnap reggel viszont, mikor mán a kakasszót visszhangzik a Kemenesalja, levetik álarcukat, s visszatérnek az házkörüli teendőkhöz. Igen ám, de mi történik, mikoron egy kis vasi faluban úgy nem dönt az Ízisznek öltözött Ottóné, hogy üljék tovább a farsangot még egy napig? Még a héten. Mit a héten? Egész évben. Mit egész évben? Tartson száz évig a farsang! A Millenijumig s tovább! No de mit szólnak ehhez a férfiak? Boszorkányt kiáltanak, vagy eltűrik sorsukat?

Korokon átívelő helytörténeti komédia egy részben, sok zenével, mulatsággal, csepűrágó leleménnyel, egy vájdling csörögefánkkal, s ha minden jól megy, egy kis történelmi tanulsággal!

Vasiakról, nemcsak vasiaknak!
Írta és rendezi Fábián Péter 
Szereplők: Balogh János, Domokos Zsolt, Hajdu Péter István, Herman Flóra, Kelemen Zoltán, Nagy-Bakonyi Boglárka, Nagy Cili, Orosz Róbert, Sipos László Márk   
Zenészek: Keller Dániel, Keller-Dénes Emőke, Szabó Róbert Endre

Asszonyfarsang előadás időpontok a Megyeháza udvarán (Szombathely, Berzsenyi tér 1.):
2023. augusztus 17., (csütörtök) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 18., (péntek) 15:00
2023. augusztus 18., (péntek) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 19., (szombat) 15:00
2023. augusztus 19., (szombat) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 22., (kedd) 15:00
2023. augusztus 22., (kedd) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 23., (szerda) 15:00
2023. augusztus 23., (szerda) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 24., (csütörtök) 15:00
2023. augusztus 24., (csütörtök) 18:00 – esőnap: 2023. 08. 25., (péntek) 14:00
2023. augusztus 25., (péntek) 17:00 – esőnap: 2023. 08. 26., (szombat) 14:00
2023. augusztus 26., (szombat) 17:00 – esőnap: 2023. 08. 27., (vasárnap) 11:00
 A karneválszínházi jegy ára: 5000 Ft - bérletes nézőinknek 4000 Ft. 

 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is. 

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.