Vádat emeltek a szombathelyi kis Tescoban gyújtogató lány ellen

Farkas Bazsi 2023-06-01 08:38:32
700 ezer forintos kárt okozott.

A Szombathelyi Járási Ügyészség tájkoztatása szerint közveszélyokozás bűntette miatt emeltek vádat azzal a fiatalkorúval szemben, aki a vádirat szerint 2022 júliusában munkahelyén, egy áruházlánc szombathelyi üzletében szándékosan tüzet okozott, meggyújtott egy cirokseprűt, amelynek következtében több seprű is égni kezdett, majd elsétált a helyszínről.

Néhány perccel később visszament a seprűkhöz, levett egy polcra kihelyezett tűzoltó készüléket, és megkísérelte eloltani a tüzet, amiben egy vásárló is próbált segíteni. Az áruház dolgozói eközben elkezdték kiterelni a vásárlókat az épületből és riasztották a tűzoltókat.

A tűz következtében közveszélyes helyzet alakult ki, mert előre fel nem becsülhető értékű vagyontárgyak kerültek veszélybe.
A fiatalkorú vádlott által okozott tűz miatt közel 700 ezer forint rongálási kár keletkezett.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság mint fiatalkorúak bírósága fog dönteni.

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.