Gerstmár Ferenc lesz az LMP veszprémi polgármesterjelöltje

Farkas Bazsi 2023-06-01 11:38:22
Méltányosabb, zöldebb, szabadabb várost kínál a jelölt.

Az LMP – Magyarország Zöld Pártja Gerstmár Ferencet, Veszprém 2. számú egyéni választókerületének önkormányzati képviselőjét indítja polgármesterjelöltként a jövő évi önkormányzati választásra Veszprémben. Egy év múlva eldől, hogy méltányosabb, zöldebb, szabadabb városban élhetnek-e majd a veszprémiek - írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében a párt.

Gerstmár Ferenc polgármesterként a lakhatási helyzet javításáért, új bérlakások, szolgálati lakások létrehozásáért, az idősotthoni férőhelyek számának növeléséért fog dolgozni. Hite szerint a belváros rehabilitáció folytatásával az önkormányzat hozzájárulhat az irodakapacitások bővítéséhez, a startupok helyzetbe hozásához, ugyanakkor egy élhetőbb, zöldebb környezet kialakításához. A jelenlegi városvezetéssel szemben támogatná két bezárt kis posta újranyitását. A közlekedési és parkolási nehézségek enyhítését prioritásnak tekinti.

Gerstmár Ferenc Veszprémben él, ismeri a helyi problémákat. Nős, négy nagykorú gyermek édesapja. Veszprémben a Lovassy László Gimnáziumban érettségizett, majd művelődésszervező és politikai szakértő végzettséget szerzett. Az LMP pártalapítványának, az Ökopolisz Alapítványnak kuratóriumi tagja. 2010 óta veszprémi önkormányzati képviselőként dolgozik. 2010-2019 között a közjóléti, valamint a városstratégiai és városmarketing bizottságban tevékenykedett, 2015-2019 között az önkormányzat átláthatósági biztosa volt. Jelenleg az ügyrendi és igazgatási bizottság elnöke, a közjóléti bizottság tagja.

Bízunk benne, hogy jelöltünk számíthat a változást kívánó szervezetek támogatására - zár ezzel az LMP.

Szólj hozzá!

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.