Ide vidd a gyereket Szombathelyen gyereknapkor!

Farkas Bazsi 2023-05-26 07:51:00
Három ingyenes programot is kínálunk.

Most hétvégén, május utolsó vasárnapján a hagyományok szerint jön a gyereknap. Szombathelyen három helyen is ingyenes programmal várják a kicsiket.

Egész hétvégén buli a Haladás Sportkomplexum parkolójában


Kinyit a tűzoltólaktanya

Újra kinyitják a kapukat a Vas vármegyei tűzoltóságok. A gyermeknappal egybekötött rendezvényen nem csak a laktanyák szertárát nyílik lehetősége megtekinteni a látogatóknak, de a szombathelyi laktanya udvarán a szervezők színes programokkal is várják őket és családjaikat. 

Városi gyereknap

Bár a gyermekes családok életében minden nap a gyerekeké, május utolsó vasárnapját hivatalosan is a gyermeknapként ünneplik a világ számos pontján. Ünnepeljük őket, játszunk és örülünk velük, kedveskedünk nekik programmal, játékkal, családi együttléttel, közös élményekkel, sok-sok meglepetéssel és mosollyal. Az AGORA – Művelődési és Sportház minden szegletébe, a színházterem küzdőterére és az épület előtti térre is várjuk a családokat, apróságokat és nagyobbacskákat, gyermeklelkű, játékos szülőket és nagyszülőket.

A Szombathelyi Televízió - a tavalyi Lurkó Híradó nagy sikerére való tekintettel - idén is készült különkiadással. A Lurkó TV minden munkafolyamatában részt vettek a kisiskolások, a riportok készítése mellett a narráció és a műsorvezetés is az ő feladatuk volt. A gyermeknapi híradó vasárnap 18 órakor látható először a Szombathelyi TV-n, majd az AGORA és a televízió közösségi oldalain, illetve Youtube-csatornáin is megtekinthető.

FOLYAMATOS JÁTSZÓPROGRAMOK
Rendőr-, tűzoltó-, mentő- és kukásautó, illetve rabszállító autó bemutató 
Fa körhinta és hajóhinta
Zsákdobáló játszóház
Ókori és középkori játékok
Asztali táblás játékok
Kézműves foglalkozások
Kuglics Gábor kosárfonó kiállítása
Lego City és „okos sarok”
Szombathelyi vasútmodellező egyesület bemutatója
Mozgásos játszóprogram az ELTE PPK Sporttudományi Intézet hallgatóival
SZOVA újrahasznos kézműves foglalkoztató
Babafoglalkoztató
Fekete István Állatvédő Egyesületének bemutatkozása
AVON Szépségsarok
 
15:00 Mesebolt Bábszínház: A Fabatkák Kertje
16:00 Papagájos bemutató (regisztráció a helyszínen)
17:00 Papagájos bemutató (regisztráció a helyszínen)
17:30 Korpás Éva És Zenekara: Libidáridom
 
KÍSÉRŐPROGRAM:
LURKÓ HÍRADÓ – SZOMBATHELYI TV
VENDÉGLÁTÁS 

VALAMENNYI PROGRAM INGYENES!

 

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.