LMP: A kínai akkugyár diktál a magyar kormánynak.

Pintér Bence 2023-05-25 17:42:37
Varga Mihály lebuktatta a kormányt az LMP szerint.

„Varga Mihály a mai kormányinfón újfent nem volt hajlandó elárulni, hogy a kormány mekkora támogatást nyújt a debreceni gyárat építő CATL-nek azért, hogy a cég idehozza a szennyező tevékenységét, tönkretegye a természeti értékeinket, majd kivigye a profitot az országból” – írja közleményében az LMP.

A pénzügyminiszter a párt szerint újságírói kérdésre csak annyit volt hajlandó mondani, hogy a „szükséges mennyiségű támogatást" fogják megadni a cégnek:

ezzel az LMP szerint tulajdonképpen lebuktatta a kormányt, hiszen elismerte, hogy a CATL mondja meg, hogy mennyi pénzért hajlandó idejönni, ők diktálnak, a magyar kormány pedig teljesíti az elvárásokat.

„Nem azt nézi a Fidesz, hogy mikor éri meg ez az üzem az országnak, hanem csak azt, hogy mikor éri meg a gyárnak. Ezzel újra bebizonyítva, hogy a Fidesz nem a magyar emberek, hanem a külföldi nagyvállalatok érdekeit képviseli” – értékelt a zöldpárt.

Szólj hozzá!

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.