Donáth Anna kiáll az OTP mellett, és arra kéri Ukrajnát, hogy vegye le a szankciós listáról a magyar bankot

Pintér Bence 2023-05-25 11:45:32
Szerinte a bank nem a saját, hanem a magyar kormány bűnei miatt került fel a listára.

Miután az ukrán Antikorrupciós Ügynökség „szankcióra jelölt” listára tette az OTP Bankot, Donáth Anna, a Momentum EP-képviselője levelet írt az ukrán szervezetnek.

Donáth levelében arra kéri az ukrán Antikorrupciós Ügynökség, hogy mihamarabb vegyék le az OTP-t a feketelistáról, az ugyanis nem a saját, hanem a magyar kormány bűnei miatt került fel.

Donáth rámutat

„Semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy az OTP bármilyen formában támogatná a háborút. Az ukrán szervezet felrótta, hogy az OTP kedvezményes hitelt biztosít orosz ügyfelei számára, de a magyar bankot erre az orosz törvények kötelezik, ebben nincs választása. Miközben az OTP a háború kitörése óta fokozatosan építi le oroszországi hiteleit, nem fektet orosz állampapírba, és minden tekintetben csökkenti az Oroszországban végzett pénzügyi tevékenységét. A bank eladásával is megpróbálkoztak, hogy kivonuljanak az országból, de ezt az orosz elnök külön rendeletben gyakorlatilag megtiltotta”

– írta az EP-képviselő.

Donáth szerint az OTP csupán a magyar kormány oroszbarát politikája miatt került rá az ukrán Antikorrupciós Ügynökség feketelistájára. „A magyar miniszterelnök és a magyar külpolitika tehet arról, hogy ahol jóhiszeműen is el lehetne járni a magyar bankkal szemben, ott ennek az ellenkezőjét tapasztaljuk. Ki kell mondanunk: a magyar kormány már nem képes a magyar érdekek érvényesítésére” – fogalmazott.

Szólj hozzá!

Népszámlálás: berobbant a győri agglomeráció

Miközben Győr lakossága kicsit fogyott, a környező településeken óriási népességnövekedés volt.

Járni fog a Szívügyünk Győr-bérlet a tanároknak is

Tovább foltozzák a parkolási rendeletet, jár az olcsóbb bérlet az iskolákban dolgozóknak is.

Július elsejétől indul meg a rendelés a József Attila utcai rendelőben Győrben

Június közepén átadják az épületet, ami már decemberben elkészült, de gondok voltak vele.

Dézsi Csaba András bérgyilkosokhoz hasonlította az Ugytudjuk.hu újságíróit

Újabb szintlépés a „gonosz kukkoló nyúlbéla”, az „idegbeteg” és a „tiszteletlen, füllentős, arrogáns, kiképzett provokátor” után.

Erősen gomolyfelhős idő lesz csütörtökön

Több helyen, nagyobb számban a délutáni, esti órákban várható zápor, zivatar.

Nemzetgazdasági szempontból kiemelt ipari terület épülhet Ácson

Információink szerint akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó termeléshez is kerestek területet a Komárom-Esztergom megyei település környékén korábban.

Gyakoribb az irodai pornófogyasztás, mint gondolnád

Íme a lista: ezzel pazarolják el a magyarok a legtöbb időt a munkahelyen.

Ismét főtáblás a Falco a kosárlabda Bajnokok Ligájában

A sorsolásra várhatóan július első hetében kerül sor.

Sikertörténet lett a SZOVA Újrahasználati Központja

Van nem használt, de még jó állapotban lévő tárgya? Ne dobja ki!

Hamisan vádolt állatkínzással valakit a sárvári férfi, 300 ezer forintja bánja

Azt állította valakiről a sárvári férfi, hogy rosszul tartja kutyáit.

90 helyett 190-vel repesztett egy autós a kőszegi egyenesben

Egy 159-cel siető másik autóst előzött.

Asszonyfarsang - ez az idei karneválszínházi darab

Augusztus 17-től látható az előadás, ami ezúttal csakis szombathelyi színészeket vonultat fel.

Nagy Márton: Uniós pénz nélküli létre kell átállni

Nem a legfontosabb része az uniós pénzek a magyar gazdaságnak, de akkor mi lesz pl. a pedagógusok bérnek emelésével?

Így néz ki az átszakított ukrajnai gát a magasból

Humanitárius és ökológiai katasztrófa fenyeget Dél-Ukrajnában.

Irodát nyitott a győri Városrendészet Marcalvárosban

3,2 millió forintért újítottak fel egy helyiséget.