LMP: Az Audi Hungaria járműgyártásért felelős igazgatósági tagja nem beszélt arról, hogy Győrben nem marad termőföld

Farkas Bazsi 2023-05-22 14:00:48
A cégvezető interjújára reagált a zöld párt.

Interjút adott Les Zoltán, az Audi Hungaria járműgyártásért felelős igazgatósági tagja, ahol hosszasan beszélt az akkumulátorgyárak szükségszerűségéről. Az LMP – Magyarország Zöld Pártja szerint az Audi először érdeklődjön a magyar emberek véleményéről, mielőtt akkumulátorgyárat építene - írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében a párt.

Az LMP úgy folytatha, hogy Les Zoltán olyan rendkívül fontos kérdéseket nem érintett interjújában, hogy Győrben például a 400 hektáros ipari park bővítés miatt nem marad termőföld. Arról sem beszélt, hogyan használják el az akkugyárak a vizeinket, és arról sem, hogy az óriási energiaigényeket fosszilis energiákból fogják biztosítani és ehhez milyen 100 milliárdos fejlesztések kellenek, amit a magyar emberek adóforintjaiból finanszíroz a kormány.

Az Audi járműgyártásért felelős igazgatósági tagja arról pedig nem kapott kérdést az Index újságírójától, mit gondol arról, hogy ahol akkugyárakat terveznek, ott a helyi emberek döntő többsége utasítja el a beruházást. Emiatt arról sem szólt egy szót sem, hogy a demokráciát csorbítva a kormány folyamatosan akadályozza a népszavazások kiírását akkugyár ügyben.

Szólj hozzá!

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Sárvár fideszes önkormányzati képviselője bevallotta, hogy ő is gyűjtött aláírást a “kamu” Magyar Péternek

Varga Károly fel van készülve rá, hogy ki fogják hallgatni a rendőrök a Vas02-ben felmerült választási csalás gyanúja miatt.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.