Érkeznek a 30 másodperces, átugorhatatlan reklámok a YouTube-ra

Csarnó Ákos 2023-05-18 15:30:29
Egyelőre a TV-ken.

A Google elkezdte blokkolni a reklámblokkolókat használókat a YouTube-on, de újabb kellemetlen hír érkezett a videószolgáltatással kapcsolatban. Az eddigieknél kétszer hosszabb, 30 másodperces, ráadásul átugorhatatlan reklámokat fog elkezdeni megjeleníteni a TV-készülékeken lejátszott YouTube-videók előtt – számolt be a pcforum.hu portál.

Ez jelentős változás lesz szerintük az eddigi stratégiához képest, ugyanis eddig a Google két darab, egyenként 15 másodperces klipet játszott le a videói ilyen módon történő megtekintése előtt. Bár ezek összes időtartama szintén 30 másodperc lett volna, viszont a második klipet pár másodperc után át lehetett ugrani. A 30 másodperces átugorhatatlan szpotok már nagyon hosszúak lesznek a kezdés előtt.

Ráadásul a videók lejátszásának megállításakor is új reklámmegjelenítési lehetőségeket kapnak majd a hirdetők - bár ennek részleteibe a Google egyelőre nem ment bele.

Mindenesetre az eddigiek alapján is egyértelmű, hogy még az eddiginél is több hirdetésre számíthatnak azok a felhasználók, akik nem váltják meg maguknak a reklámmentességet a YouTube Premium változatára történő előfizetéssel.

Utóbbi jelenleg a magyar felhasználók számára havi 1790 forintra, illetve családi változatban 2690 forintba kerül. Utóbbiban akár 5 családtag is megkaphatja a reklámmentességet az említett pénzért cserébe, míg diákok fejenként 1090 forintért szabadulhatnak meg a reklámoktól a YouTube-on – írja a lap.

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.