Haladás VSE - Király SE: a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupáért mérkőznek meg ma a csapatok

Farkas Bazsi 2023-05-17 12:14:51
A versenynaptár miatt nem lehetett kikerülni a Falco-meccsel való “ütközést”.

Igazi megyei futballünnep kezdődik ma délután 3 órakor a szombathelyi Haladás Sportkomplexumban. Elsőként a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupa bronzmeccsét rendezik meg, itt a Rábapatyi KSK és Vép VSE csap össze, majd fél hattól jön a döntő, a Haladás VSE a Király SE-vel mérkőzik meg a kupáért.

A két együttes nemrég szintén a Sportkomplexumban feszült egymásnak. Akkor 2800 néző volt kíváncsi a megyei első osztály ki-ki bajnoki meccsre.

De nem csak foci lesz ma Szombathelyen, mivel ma kezdődik a Falco KC élvonalbeli kosárlabda csapatának döntője is. A sárga-feketék az Albát látják vendégül az Aréna Savariába, ez a mérkőzés este 6 órakor indul.

A két kiválónak ígérkező mérkőzés tehát szinte egyidőben kezdődik. És mivel a Falco meccsét az M4 adja, tehát abszolút nem mozdítható, így adta magát a kérdés, hogy a pár héttel ezelőtti nézőszám érdekében, a focimeccset rendező MLSZ Vas Megyei Igazgatósága nem gondolkodott-e a kupa fináléjának áthelyézésén a naptárban.

A kérdéssel Dobány Lajos igazgatót kerestük meg.

“Bár én is tisztában vagyok vele, hogy a kosárlabda meccs szinte egy időben lesz a kupa döntővel, így is legnagyobb sajnálatomra nem tudtuk az eseményünket áttenni. És ez nem azért van, mert szeretnénk a Falcoval versenyezni. A versenynaptár már a tavasz elején elkészült, már hónapokkal ezelőtt fixáltuk a május 17. időpontot. Több összetevős a történet. Egyrészt a megye 1-es bajnoknak júniusban osztályozót kell játszani, ezért sem tudjuk ide-oda tologatni a mérkőzést. Másrészt a Sportkomplexum ezt az időpontot kérésünkre biztosította. Szóval teljesen objektív okai vannak annak, hogy a kupadöntő miért erre napra került be a naptárba. Bízom benne, hogy izgalmas meccsen dől majd el, mind a harmadik, mind az első hely sorsa" - mondta Dobány az Ugytudjuk.hu-nak.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.