Végleg kicsavarják a szombathelyi Fidesz holdudvarának kezéből az utolsó működő helyi rádiót

Farkas Bazsi 2023-05-15 07:42:29
Ezzel lezárul két korszak.

Szombathely 97,7 MHz rádiós médiaszolgáltatási jogosultság hatósági szerződése június 25-én végleg lejár.

A frekvencia használatára meghirdetett pályázati eljárás nyertese az egyedül pályázó Radio Plus Kft. lett.

A médiatanács hatósági szerződés megkötését kezdeményezi a nyertes pályázóval, amely június 26-tól tíz évre nyerte el a használati jogosultságot - írta friss közleményében a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság.

A döntés egyébként nem ismeretlen olvasóink előtt, a pályázat kiírásától számítva végigkövettük a folyamatot, április végén pedig kiderült, hogy az egyetlen pályázó Radio Plus Kft. üzemelteti tovább a szombathelyi 97,7-es frekcvenciát.

Ez az a cég, amelyik országosan üzemelteti a Rádió 1 csatornát. A szombathelyi hallgatók tehát nagy valószínűséggel semmit nem fognak érzékelni a változásból.

Két korszak vége 

A szombathelyi 97,7-es frekvencián kezdetben Frisss Fm szólt. A Frisss médiacsoportot, ami a rádión túl online újságot és kezdetben online tv-t is tartalmazott a helyi Fidesz hozta létre, ellenpólusként a Nyugat média csoporttal szemben.

A helyi Fideszben megváltozott erőviszonyok következtében aztán a nagy lendülettel indult médiabirodalom tulajdonost váltott, 2017-től pedig hálózatba kapcsolva a Rádió 1 kezdett itt is szólni. A két cég megegyezése értelmében ugyanis hálózatba kapcsolták a helyi frekvenciát, vagyis a helyből adott 4 óra kivételével, a Radio Plus bérleti díj fejében használhatta a 97,7-et. 

A pályázati eredmény kihirdetésével egészen biztosan megszűnik a helyi Fidesz egyik csatornája. Ahol egyébként a rádió kereskedelmi jellege miatt műsorokban nem, de a hírekben komolyan tolták a kormánypárti propagandát. 

Nem csak ez jelenti egy korszak végét. 

A 97,7 már nem csak bérelt sávként, hanem üzemeltetésbe kerül a Rádió1-hez, ami azt jelenti, hogy az utolsó szombathelyi szálakat is elvágják.

Több mint 20 évnyi rádiós korszak zárul le ezzel, hiszen két évtizedig működtek helyi rádiók a városban. A Rádió Szombathely, a Nyugat Rádió, a Credo Rádió után most a Frisss FM még meglévő maradéka is végleg eltűnik. 

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.