Ismét lebontották a miniszterelnök hivatalát körülvevő kordonokat a Momentum politikusai

Pintér Bence 2023-05-09 16:54:14
Még mindig őrzik a lebontott kordonokat a Momentum politikusai.

Ma reggel ismételten kordont bontott a miniszterelnök hivatalának helyet adó Karmelita kolostor előtt a Momentum parlamenti frakciója, politikusai és aktivistái.

„Nem sokkal 7 óra után, percek alatt elbontották az oda jogtalanul felállított kordont, majd 7 pontos követelésüket kiragasztották a Karmelita ajtajára és bejelentették, hogy egész nap őrizni fogják az elbontott kerítéselemeket”

– áll a párt közleményében.

Délután fél három magasságában pedig Orosz Anna, a párt országgyűlési képviselője, Facebook élőben kérte arra a diákokat, szülőket, tanárokat és mindenkit, hogy csatlakozzanak hozzájuk.

A Momentum politikusa szerint egy olyan igazságtalan rendszerben élünk, ahol nem a teljesítmény számít, nem az, hogy milyen jól felelsz, vizsgázol, dolgozol és ma a siker záloga az, ha beállsz a sorba, hallgatsz, vagy éppen a rendszer fenntartásért dolgozol.

„Diákok, szülők, pedagógusok, gyertek oda, ahol a hatalom megmutatta a valódi arcát és igazásgtalanul könnygázt és gumibotot vetett be ellenetek. Mutassuk meg, hogy egy más, egy jobb, szabadabb Magyarországon akarunk élni. Ne feledjétek, a kordonbontás rendszerbontás” – hangzott el a felhívás Orosz Anna videójában.

Szólj hozzá!

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.