Döntőben a Falco!

Farkas Bazsi 2023-05-09 20:16:00
Szoros meccsen, de harmadszor is legyőzték a sárga-feketék a Zalaegerszeget. Az Alba lesz a finálé másik szereplője.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely - ZTE Zalakerámia KK 95-94 (25-21, 18-18, 17-23, 24-22, 11-10)

Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, dr. Mészáros Balázs, Makrai Márton (dr. Gincsai János Péter)

Szombathely: Pot 15/3, Kovács 7/3, Cowells 8/6, Tiby 18/3, Keller Á. 7/3 Csere: Perl 23/9, Krivacevic 2, Sövegjártó -, Barac 12.

Zalaegerszeg: Trice 26/6, Rakicsevics 25/6, Polster -, Smith 2, Osztojics 20/15. Csere: Zsíros 10/6, Németh 8, Csuti -.

Pot eladott labdája után Rakicsevics szerezte a mérkőzés első két pontját, Tiby 2+1-es akciójával fordított a Falco, Smith dobott be két büntetőt. Keller dolgozott szépen Rakicsevics ellen a festékben, Cowells dobott a világvégéről egy hármast, aztán egyet közelebbről is, a másodikra Trice már válaszolt (11-7). Keller Ákos zsákolt nagyot, Trice tett fel egy ziccert, Pot kiosztásából a Falco center egy triplát is hintett, Sebastjan Krasovec időt kért. Második esélyből Trice talált be távolról,  Keller Iván hámrasával egy pontra jött fel a ZTE. Barac egy pontot a vonalon hagyott, Perl viszont mindkettőt a helyére küldte, a hazaiak csapatkapitánya egy floatert is bedobott. Pot találta meg Baracot a palánk alatt, Osztojics csak egy büntetőt dobott be, Krivacevic zsákolt nagyot. A negyed utolsó perce a zalaegerszegieknek sikerült jobban, 5-0-ra nyerték ezt a szakaszt, így 4 pontra felzárkóztak. 25-21

Németh kettessel folytatódott a játék, Pot dobott ziccert támadólepattanója után, Trice emelt be egy középtávolit. Hosszú kosárcsend következett, végül Trice volt eredményes egy betörés után, a ZTE kiegyenlített, így Milos Konakov magához hívta játékosait. Tiby dobott be két büntetőt, ismét Trice vette magára a pontszerzés terhét. Ismét ez a duó következett, annyi különbséggel, hogy a Falco játékosa kintről talált be, sőt aztán közelről is, Kovács pedig megszerezte első pontjait (36-31). Pot dobott be egy büntetőt, Osztojics küzdött meg két pontért a festékben, Barac értékesített két büntetőt. Zsíros köszönt be közelről, Cowells bejátszásából Barac dobott ziccert, Osztojics küldte a gyűrűbe mindkét büntetőjét, a félidő végéig már nem változott a differencia, így 4 pontos előnnyel ment szünetre a címvédő. 43-39

Rakicsevics 2+1-e után Tiby dobott duplát, Zsíros hármasával döntetlent mutatott az eredményjelző. Perl köszönt be kintről, aztán középtávolról is, Rakicsevics törte fel a hazai védelmet két pontért. Osztojics dobott be két büntetőt, Zsíros sportszerűtlenje után megtette ezt Tiby is, Barac növelte a hazai előnyt két ponttal, Zsíros és Németh azonban 5 gyors ponttal eltűntette ezt, jött is a Falco időkérése (54-54). Németh újabb kosarával már vezetett a ZTE, Rakicsevics középtávoli dobása után Konakov mester ismét időt kért. Keller Ákos egy büntetőt dobott be, Osztojics zsákolt, Kovács talált be a sarokból, Perl egyenlített két büntetővel. A negyedet Rakicsevics kosara zárta. 60-62

Perl triplával indult a negyedik negyed, Zsíros kettese után Kovács válaszolt, Németh egyenlített két büntetővel. Barac 2+1-es akciójával a hazaiaknál volt az előny, Rakicsevics két büntetőt dobott be, majd egy floatert. Cowells tört be bátran két pontért, Osztojics egy büntetőt dobott be. Pot kettőt, majd Osztojics eladott labdája után egy triplát is, Sebastjan Krasovec pedig időt kért (75-71). Trice értékesített két büntetőt, Rakicsevics egy triplával fordított. Perl erre azonnal válaszolt, Osztojics bedobott két büntetőt, Keller is, Smith után Németh is kipontozódott. A csapatok folyamatosan rontottak, Trice eladta a labdát amiből Pot ziccert dobott, így 18.6 másodperccel a vége előtt 4-re nőtt a Falco előnye. Rakicsevics dobott hatalmas hármast, Milos Konakov így 16 másodperccel a vége előtt időt kért. Perl állt a vonalra és nem hibázott, Keller faultolta Trice-t egy hármas kísérletnél, az amerikai mind a hármat bedobta, így jöhetett a hosszabbítás. 84-84

Pot szórt be egy hármast a hosszabbítás elején, Keller kapott technikai, Trice megint bedobta a büntetőt. Tiby dobott ziccert egy gyorsindításból, Osztojics egy hármast, Pot és Rakicsevics váltott kosarat. Perl dobott be két büntetőt, Rakicsevics bejátszását Osztojics tette fel. Trice állhatott a vonalra 8 másodperccel a vége előtt és természetesen nem hibázott, Milos Konakov egy pontos hátrányban kért időt. A labdát Perl kapta a kezébe és egy nagyszerű akcióval szerzett két pontot, amivel megnyerte a meccset és a párharcot is csapatának. 95-94

Elkötelezte magát a felügyelő bizottság felállításában az SZKKA

Legkorábban május végén, június elején kezdheti meg működését a FEB. 55 millió forint sorsa lóg a levegőben.

Kiss & Go táblákat tesznek ki több győri óvoda és bölcsőde közelébe

Reggel és délután pár percig parkolójegy váltása nélkül lehet várakozni.

1,4 millióval kopasztották meg, pedig elsőre nem hitte el a csalók meséjét

Az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Kihelyezett hulladékudvar lesz Gyirmóton szombaton

A MOHU Zrt. kérésére a beszállítani kívánt hulladékot a kihelyezett gyűjtőhelyen hulladék fajtánkként mérlegelni szükséges.

Szétverte a börtöncellát egy férfi a szombathelyi börtönben

Cselekményével közel 200 ezer forint kárt okozott.

Napos, gomolyfelhős idő várható pénteken

A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.

Bebes István, körmendi polgármester feljelentést tesz, mert közadatokat jelentetett meg az Ugytudjuk.hu

A város első embere szerint üzleti titok egy közpénzből felújított, nemzeti vagyonnak minősülő épület üzemeltetésére tett pályázati ajánlat.

MÁV: Szombattól folytatódik a tavaszi utómunkálat a győri fővonalon

A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon a karbantartás második fázisa érinti az S10-es, S12-es és G10-es járatokat, a szombathelyi Savaria IC-ket és a soproni InterCityket.

„Rohadjon meg minden kék!” – 80 nap elzárás jár a szombathelyi rendőr fenyegetéséért

Bíróságról börtönbe szállítás közben fenyegetőzött a rab.

A szentiváni civil jelölt Pintér Bence polgármesterjelöltségét támogatja

Pintér Bence egyesülete pedig úgy támogatja dr. Balog-Farkas Renátát, hogy nem indulnak el a szentiváni körzetben.